Miksi persut kannattavat TTIP-sopimusta?

Persut kannattavat puolueena TTIP-sopimusta varauksettomasti. Tämä tulee ilmi asiasta eduskunnassa käydyssä keskustelussa. Persujen ryhmäpuheen esittänyt Kaj Turunen kertoi persujen olevan täysin sopimuksen kannalla. Googlaa "kansanmuisti 27/2014" ja alkupäässä on Turusen puhe.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luultavasti siksi kun soini nuolee juutalaisten persettä ja haluaa niille lisää valtaa sekä rahaa. Saunan taakse maanpetturi.

Äänestä
  • TCPIP:hän on persuille välttämätön yhteyden saamiseksi natsifoorumeille ja muillekin foorumeille.

    Muussa mennään muiden työväenpuolueiden perässä, kun laitetaan Suomea kyntöön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkiujkk kirjoitti:

Persut kannattavat puolueena TTIP-sopimusta varauksettomasti. Tämä tulee ilmi asiasta eduskunnassa käydyssä keskustelussa. Persujen ryhmäpuheen esittänyt Kaj Turunen kertoi persujen olevan täysin sopimuksen kannalla. Googlaa "kansanmuisti 27/2014" ja alkupäässä on Turusen puhe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu