Anna äänesi kuulua

Tanssityttönen

7

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies24
    • jokainen_on_tärkeä

      Kyllä, näinhän se on. Suomessa on paljon pienituloisia, joten paljon ääniä on käytettävissä. Vaikka tuntuisi ettei yksi ääni vaikuta mitään, niin suuresta pienituloisten joukosta kertyy paljon ääniä joilla voi vaikuttaa puolueiden välisiin voimasuhteisiin. Ääni vasemmalle on ääni oikeudenmukaisuudelle.

    • peräkylänprofessori

      ÄÄNESTÄKÄÄ HYVÄT IHMISET Kataisen puoluetta! Sitten päästään taas auttamaan niitä maita missä rahaa saa kun pyytää EUlta. Sitä sitten riittää jopa upseereille, jotka kahden vuoden aikana ovat laskuttaneet valtiolle (enpä sano missä) yli 20 miljoonaa euroa polttoainetta erään aluksen laskuun. Harmi vain, että nälkä kasvoi liikaa ja huomattiin ettei alusta ollut olemassa lainkaan. Että mitäkö? Mistä rahat saa takaisin, kun kavereilla on ihan tyhjät taskut, ainakin nyt!!!!!!!!! Iloista antajaa Jumala rakastaa, sanotaan kirkoissa. Niin että antakaa kanssaihmiseni lisää rahaa EUlle. Sinne mahtuu, ja Suomi lehmä lypsää.............Äänestäkää Kataisen puoluetta. Katainen & kumpp- ovat osanneet antaa meille ilon antaa.............

    • HyväUrmas
    • dhhfd

      Äänestäkää demareita jos ette haluaa porvarihallituksen. Porvarihallitus tässä taloudellisessä tilanteessa olisi tuhoista köyhälle.

      • ÄänestäTulevaisuutta

        ...älä pelkästään tätä päivää.

        Oikeistohallitus on ainut, joka kykenee tarvittaviin uudistuksiin ja on juri nyt hyväksi Suomen tulevaisuudelle. Rahat riittää vielä muutamankin vuoden päästä ja saattaa työllisyyskin parantua, kun ay-demarit eivät lukkiuta koko työelämää rahanahneudessaan.


      • jo_riittää
        ÄänestäTulevaisuutta kirjoitti:

        ...älä pelkästään tätä päivää.

        Oikeistohallitus on ainut, joka kykenee tarvittaviin uudistuksiin ja on juri nyt hyväksi Suomen tulevaisuudelle. Rahat riittää vielä muutamankin vuoden päästä ja saattaa työllisyyskin parantua, kun ay-demarit eivät lukkiuta koko työelämää rahanahneudessaan.

        Oikeisto kykenee pienituloisten riistoon oikein hyvin, tuskin muuhun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      181
      2356
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1305
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1068
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1018
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      95
      1010
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    Aihe