Lestadiolaisuudessa ei suvaita "oppositota" ne heitetään saatanalle heti.
Vaikka heittäjät juuri olisikin hoidon tarpeessa. Otetetaan että omatuntosanoo mikä on väärin mikä oikein mutta ei se käytännössä toimi koska pitää toimia SEURAKUNNAN omantunnon mukaan (päivämiehessä kirjoitettiin että seurakunta ei ole pyhä)
Huh hu mitä kaksinaamaisuutta
Lestaatiolainen (VL) diktatuuri
12
91
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olet erimieltä kanssamme, sitä varten on muotakin uskonsuuntia. Ei uskonnoissa ole järkeä, jos niiden opetuksessa on oppositio. Muutenhan uskossa ei ole yhteneväistä opinkappaletts. Opposition löydät helposti ateisti ja eriuskoisten porukoista.
- Anonyymi
Tai evlut kirkosta.
Yli kolme miljoonaa oppositiokristittyä.
Lestadiolaisesa näkökulmasta katsoen. - Anonyymi
Se on tärkeä että erimieliset pysyvät liikkeessä. Ilman oppositiota ei tapahdu kehitystä.
- Anonyymi
Kritiikkiä tulee tarpeeksi ja niistä myös keskustellaan keskenään. Raamatun sanaa vastaan emme siksi oppositiota laita esim. puolustamaan kornaania tai muuta vastaavaa.
- Anonyymi
Olen pahoillani kirjoitusvirheistä.
- Anonyymi
Parasta heittää hoitomies niskasta ja perseestä ulos. Sillähän niistä pääsee eroon.
- Anonyymi
Entä nämä jutut, kun " uskovainen ei halua"? Siinähän monikin on oppositiossa ja ei kuitenkaan ole Raamattua vastaan . Opposiittiolaiset laitetaan ulos.
- Anonyymi
Onko raiskaajia heitetty ulos vl srk:nasta?
Vai onko vain TV:n katselusta?- Anonyymi
tää oli hyvä :)
- Anonyymi
Hohhoijaa. Tarvitseeko ketään heittää saatanalle kun koko ihmiskunta on jo saatanan vallassa. Se heitettiin ulos taivaasta jo tuhansia vuosia sitten.
- Anonyymi
Raskasta on tehdä oikein
viedä hulluudelta kultavaltikka
https://youtu.be/3cMSjNqSU-g - Anonyymi
Se on ihan peestä tuo lessujen touhu. Saarnaaja 8:9 on oikeassa. Ihminen hallitsee toista ihmistä hänen onnettomuudekseen. Se on täsmälleen noin.
Niin se on uskonliikkeissä, joissakin enemmän, toisissa vähemmän.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t265127Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo643035Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122920HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432831Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi181607Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861580Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271546Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4121239- 681120
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2211021