Perussuomalaiset ei ole sananvapauden kannattajapuolue. Päinvastoin. Uskonnoliinen nihilismi, poliisivaltioajatus, ulkomaalaisviha ja ankara puoluekuri tekevät perussuomalaisista maamme pelottavimman puolueen. Kummallista, että kansan syvät rivit eivät tajua sitä vieläkään, vaikka puolue on yksioikoisen johtajansa päätöksillä jo näyttänyt pelottavat tulevaisuuden visionsa.
Perussuomalaiset tulee, sananvapaus menee
taaltapesee
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tehtäväsi taitaakin olla tämä päivä provosoida Perussuomalaisia, ei muu. On sinulla ongelmat!
Kaikki muu oli totta, paitsi ulkomaalaisvastaisuus. Ne joilla on Persuissa valta, eivät ole ulkomaalaisvastaisia.
Koska Soini ja Persut ovat globalisteja ja globalistien menetelmä saada kaikki hallintaansa on hajoita ja hallitse menetelmä, jossa mm valtioiden talous hajotetaan ja kansa hajotetaan vahingollisella maahanmuutolla.
Soini on paavin mies, EU-herra ja kovan tason globalisti. Soini kannattaa vallan keskittämistä globaalille hallinnolle hinnalla millä hyvänsä. Soini kannattaa TTIP ja TiSA sopimuksia joilla sopijavaltiot luovutetaan globalisteille aivan uudella tasolla.
Taiat olla yliviisas profeetta.
oikealla asialla ovat persut,minä äänestän niitä ja kehoitan muitakin äänestämään persuja