Viikonlopun aikana on suhteeni erääseen tyttöön kehittyi ja nyt hän pitää minusta ja minä hänestä todella paljon. Mutta en tiedä miten osoittaisin tämän paremmin? Tuntuu ettemme kumpikaan tiedä mitä tehdä tai miten edetä?
Nyt kaikki Romeot ja Juliat auttamaan
Nyt kaikki Romeot ja Juliat auttamaan
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miten tilanne sitten kehittyi ja miten varma olet vastapuolen tunteista?
Oliko suoraa puhetta, kosketuksia vai vihjailuja?
Kerro hiukan enemmän, voipi olla että kaikki sujuukin ihan omalla painollaan ilman sen suurempia miettimättä.
Olet ilmeisesti vain ihastunut tai rakastunut,mutta rakastaminen tulee vasta sen jälkeen, kun elätte sitä yhteistä arkea ja varsinainen rakastumishuuma on mennyt ohi. Kyllä se luonto tikanpojan puuhun ajaa:)
Sano vaan suoraan kun on hyvä tilaisuus. Keksikää jotain kivaa yhteistä tekemistä jonka parissa tulee luontevia tilaisuuksia, toisaalta mikäs minä olen neuvomaan, kun olen itse ihan kokematon näissä asioissa