Persujen jytkyn jälkeen
Toivottavasti homolaki saadaan kumottua
hhjj77
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eiköhän tässä maailmassa ole pahempiakin ongelmia kuin tuo hirvittävä homolaki. Työttömyys, vanhukset, älytön valtionvelka, alkoholisoitumiset jne jne. Hui on se hirveätä jos kaksi AIKUISTA ihmistä (jotka vähät välittää sinusta ja sun alapäästäsi) haluavat olla onnellisa keskenään.
On se niin perustavanlaatuinen kysymys että siinä aloitetaan sellainen alamäki jossa ajetaan alas koko ihmiskunnan perusta. Siinä rinnalla on talous ja rahapula pieniä ongelmia.
Ken elää se näkee.Se on eri jos syntyy kaksilla eri sukupuolielimillä tms mutta täydellistä ei mikään muukaan maan päällä ole.Ja väkisin pitäisi jo pienille lapsille opettaa aivan selvää luonnottomuutta
Kuten sanottu, äänestäjille identiteettopolitiikka yhä tärkeämpi asiakysymyksiin verrattuna. Tämä pätee niin perussuomalaisiin kuin vihreisiinkin.
Itse olen sitä mieltä, että nyt kun persut pääsee vallan kahvaan kiinni, niin koko homous pitää julistaa pannaan. Eihän siitä nyt niin kauan ole kun homostelu oli rikollista puuhaa.
Eiköhän Venäjän linja ole sopivin -- siellä homoseksuaalien yksityiselämään ei tietenkään puututa, mutta sukupuolisesti poikkeavien ei toisaalta anneta tehdä propagandaa elämäntapansa puolesta ainakaan niin, että sellainen "valistus" kohdistuisi alaikäisiin.
Suomen vaalitulos kertoo arvojen polarisaatiosta ja identiteettipolitiikan tärkeydestä. Sekä äärikonservatiivit että ääriliberaalit menestyivät. Voidaan puhua samantyyppisestä kahtiajaosta kuin USA:ssa, kahdesta kulttuurista ja arvomaailmasta saman kansan sisällä.
Ylen vaalikoneessa uusista kansanedustajista 70% kannattaa tasa-arvoista avioliittolakia eli turha toivo.
Ei persut edelleenkään lähe hallitukseen.
Soini joutuis sitte ottamaan vastuun niistä huutelemisistaan.
Ei siitä mitään tulis.
Antakaa sen nyt jo olla. Ei vaikuta arkeen mitenkään, miten jotkut kaksi aikuista yksityisesti elävät!
Hoitakaa sen sijaan sille toiselle kotimaiselle kielelle maailmankielistä vaihtoehto.
Eikä mitään Kreikka-paskaa. Joku yksi lainaerä on ehkä satasen tai jopa tonnin per lärvä, mutta tuo kieliasia on yliopistokoulutetulle 10 vuoden ajallinen panostus!