Kaksoisliekkini kaipaan sua.

En voi elää lman sua. Mulla on hirveä ikävä sua. Yhteteys toimii kyllä, enemmän tosi sun puolelta....
35145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Et saa kaivata minua.

Äänestä

että menit nukkumaan...En soisi minkään enää tulla meidän väliimme. Olen yrittänyt taistella elämässä ja olen nyt aivan lopussa. En sinua vastaan vaan että tuntisin itseni tarpeeksi hyväksi sinulle. En kuitenkaan tahdo menestyä ilman sinua. Olenkin vain mitä olen. Vain sinä merkitset ei mikään muu. Yhdessä olisimme lyömätön pari ja luja kuin kallio.

Äänestä
  • Ei saa noin samankaltaisia juttuja täällä kertoilla, ettei tässä vaan ala luulemaan mitään.

    Äänestä

  • niin hyvä pointti kyllä. Kirjoitellaan vain maailman tappiin saakka täällä mielummin ihan mitä sattuu ettei vaan luulis mitään...tulkitsen kuitenkin huumoriksi ton.

    Äänestä

  • Luulinjo kirjoitti:

    niin hyvä pointti kyllä. Kirjoitellaan vain maailman tappiin saakka täällä mielummin ihan mitä sattuu ettei vaan luulis mitään...tulkitsen kuitenkin huumoriksi ton.

    Ei se huumoria ollut. Samankaltaista tekstiä kuin mitä voisin kuvitella ajatusteni henkilön kirjoittavan tilanteestamme. Aika suuri sattuma olisi törmätä täällä.

    Äänestä

  • No niinpä olisi kyllä aika suuri sattuma törmätä täällä.

    Äänestä

  • miettikääpä sitten vähän mitä kirjoitatte jos kerran ette edes ole tosissanne. Tuonkaltaisen aloituksen kirjoittajan voisi jo ehkä hieman olettaa tietävän mutta samaa näsäviisastelua se aina vain näyttää olevan öitä vaan..

    Äänestä

  • Ehkäpä tietää tai sit ei...

    Äänestä

Ai näinkö♡. Miksi siis et lita pientä tekstri vaikka? Hyvää yötä Silmukalle.

Äänestä

Ihan vinkkinä. Kakoisliekin ei tarvitse täällä kaipalla toista puoliskoa. Heillä on toimiva telepaattinen yhteys. Kaksoisliekin tuleetörmätä vastakappaleeseensa. Seistä tämän edessä, loppu on historiaa. Jotenkin näin sen kai pitäsi mennä.
Kahta samanlaista tarinaaei kuitenkaan ole.

Ylivoimainen tunne rakkaudesta, kiintymyksestä ja vetovoimasta, jolle ei ole järkiselitystä.
Tunne siitä, että tulee kokonaiseksi, ja on mahdotonta selittää miksi tai miten tuntee itsensä niin kokonaiseksi tämän ihmisen tapaamisen jälkeen.
Kunnian tunne tai eheyden, halu jakaa, muttei silti haluaisi kuormittaa toista kokemuksillaan.
Sellainen vetovoima toista kohtaan, jota ei ole koskaan ennen tuntenut. Itse asiassa tunnet tämän henkilön pitkään tilassa, vaikka hän on jo lähtenyt sieltä pois.
Huomaat, että taitonne ja tietonne täydentävät toisiaan.
Kyky kirjaimellisesti tuntea toinen ihminen kun olet hänen kanssaan tai et ole. Sinulla on ollut se tunne ensitapaamisestanne lähtien ja ehkä teillä on henkinen yhteys jo ennen fyysistä tapaamista.
Tunne, että sinun pitää olla tietyssä paikassa, tiettyyn aikaan, ilman mitään muuta syytä, ja huomaat löytäväsi hänet samasta paikasta.
Tunne, että olette niin läheisiä, että voisitte olla sukulaisia, kuten veli tai sisko, mutta syvemmällä tasolla.
Tunne, että tiedät jokaisen intiimin yksityiskohdan tästä henkilöstä, mutta silti haluat kuulla ne kaikki.
Rakastatte kuunnella toistenne tarinoita.
Haluatte tietää kaiken toisistanne.
Luet asioita rivien välistä ja yrität selvittää mitä ne tarkoittavat tai mitä hän todella haluaa, ja haluat vastata siihen tarpeeseen tai täyttää sen tilan.
Entisen elämän hajoamisen aika siitä miten se ennen oli, ennenkun tapasitte toisenne.
Kyky koskea ja vaikuttaa toiseen milloin tahansa ilman fyysistä kontaktia.
Ehkä henkilö tuntuu juuri siltä samalta jollain tapaa, kenestä olet unelmoinut koko ikäsi.
Synkronisuus on runsasta. Huomaatte soittavanne, tekstaavanne tai lähettävänne sähköpostia toisillenne täysin samaan aikaan. Myös samat lahjat annatte toisillenne tai ajattelette toisianne samaan aikaan.
Sinusta voi tuntua, että sydän hyppää rinnastasi kun kuulet hänen äänensä, tai joku mainitsee hänen nimensä.
Kyky tuntea toisen tunteita, olipa ne iloisia tai surullisia, vaikka välillänne olisi miten pitkä välimatka.
Kyky yhdistyä meditaatiossa tai jaatte muuten samoja kokemuksia.
Intensiivinen halu olla lopulta yhdessä, vaikka edessä olisi mitä tahansa esteitä tiellänne.
Kyky nähdä unta hänestä jossain tilanteessa ja vahvistaa sen tilanteen tapahtuminen myöhemmin.
Voit huomata, että aika katoaa kun olette yhdessä. Kun olette yhdessä, aika ja avaruus häviävät.
Kun olette yhdessä, voitte huomata miten kaikki tuijottavat teitä, he näkevät yhteytenne.
Täydennätte toistenne lauseita.
Olet järkyttynyt, jopa täysin laudalta lyöty pelkästään hänen läsnäolosta. Tunnet heti, että kaikki on hyvin maailmassa niin pitkään kun voit aistia hänet.
Huomaatte, että olette melkein peilikuvia toisistanne ja haluat jopa juosta pois hänen luotaan, sillä näet heijastuksesi hänen silmistään. Voit työntää kaksoisliekkisi jopa pois, siksi aikaa, että saat itsesi taas kuosiin ja tunnet olosi mukavaksi kokemuksistasi ja tunteistasi mitä hänen läheisyytensä aiheuttaa.
Joskus tunnet, että et osaa viestiä sanallisesti, koska suhteenne on enemmän energeettinen. Energeettisen ja fyysisen suhteen välillä on kuilu.
Jos asutte erillänne, jopa hyvinkin kaukana, voitte tuntea, että olette silti lähellä toisianne.
Voit huomata, että pahat tapasi häviävät, et ehkä voi enää esim. syödä samoja ruokia mitä ennen.
Tunnet, että ei ole ensi kerta kun tapaatte. Sinulla on flashbakkeja tästä henkilöstä aiemmista elämistä. Voit muistella, että olet sanonut hänen nimensä jo ennenkuin tapasitte.
Jos teillä on yhteisiä kiinnostuksen kohteita, voit huomata, että teillä on sama maku tai samoja turhautumisen aiheita elämässä.
Teillä on samoja kehohaasteita, voit tuntea kun toinen on sairas, se voi jopa vaikuttaa omaan kehoosi.
Huomaat, että hän on ainut, joka voi kokonaan helpottaa kärsimystäsi, tai parantaa sinut henkisesti.
Kaksoisliekeistä tulee enemmän kuin yksi, silti identiteetit ei katoa.
Teillä voi olla haasteita, ennenkuin voitte olla yhdessä, mutta kaksoisliekkien välillä ei ole mitään aitoja tai rajoja. Ihmissuhde on täysin avoin ja kehittyy luonnollisesti, ja usein nopeasti.
Yleensä koet, että tapaatte epätavallisissa tilanteissa, joita ei yhtään ole suunniteltu tai odotettu.
Kumpikin tiedätte ehdottomasti, että teidät on tuotu yhteen jostain syvemmästä syystä.
Tuntuu, kuin olisit herännyt siitä hetkestä lähtien kun yhteytenne alkoi. Tunnet itsesi elävämmäksi kuin ikinä ennen.
Annat hänelle iloa, helpotusta tai lohdutusta, ilman että haluat mitään takaisin.
Antaminen on luonnollista kaksoisliekeille ja palkinto on pelkkä tunne siitä antamisesta.
Saatte lahjoja toisiltanne ja ikinä ette ajattele, että se on sopimatonta tai epämukavaa.

Äänestä
  • jatkoa
    Itse asiassa se voi olla juuri sitä mitä sinulta puuttuu.
    Teillä on tunne, että olette yhdessä ikuisesti, kuoleman jälkeenkin.
    Ihmissuhde on välitön, ikäänkuin aikaa ei olisi siinä välissä kun tapasitte viimeksi.
    Suhteessa on pyhä tunne intiimiydestä ja jumalallisesta kokonaisuuden inspiraatiosta, minkä löytää kaksoisliekkisuhteesta. Se ei ole tapahtunut vahingossa tai ilman tarkoitusta.
    Teillä voi olla karmaa edellisistä elämistänne, mutta yhdessä ratkaisette sen täydellä anteeksiannolla ja ehdottomalla rakkaudella.
    Teidän välillänne ei ole mitään salaisuuksia. Olette totuudenmukaisia ja kunnioittavia toisianne kohtaan.
    Etsit häneltä opastusta ja neuvoa ensiksi, ennenkuin keneltäkään muulta.
    Ei ole tarvetta laittaa muureja välillenne, kaksoisliekki kohtelee sinua kuin olisit jotain pyhää.
    Kuitenkin, jos toinen kaksoisliekki ei ole valmis hyväksymään ihmissuhdetta, tai on traumatisoitunut jollain tapaa, toinen voi aistia sen ja voi kehittää epätavallista suojelevaisuutta toista kohtaan.
    Olette erottamattomia. Vaikka välimatka olisi miten pitkä, teidän välillänne ei ole välimatkaa.
    Vaikka ette puhuisi viikkoihin tai kuukausiin, tai jopa vuosiin, teillä on silti vetovoima välillänne mikä tuo teidät yhteen.
    Kumpikaan ei ole riippuvainen toisesta, tunnette ketä te olette, yhdessä tai ilman toisianne.
    Seksuaalisuus toistenne kanssa on pyhä toimitus, joka juhlistaa ehdotonta rakkautta toisiinne. Tunnet henkistä yhteyttä silloin kaikkeuteen.
    Luottamus, kärsivällisyys ja toisen heikkouksien hyväksyminen tapahtuu automaattisesti. Et ikinä käytä tarkoituksella hänen heikkouksiaan häntä vastaan suutuspäissäsi.
    Ihmissuhteessanne on erikoinen pyhyys, joka ylittää kaiken mitä olette aiemmin kokeneet.
    Ei ole mitään rajoituksia, kaikki on vapautta ilman tarvetta omistamiseen tai hallintaan.
    Tunnet halua luoda ja kaksoisliekkisi inspiroi sinua.
    Ette kilpaile keskenänne, tai teeskentele, rakastatte toistenne ainutlaatuisuutta.
    Tunnette, että on olemassa syvempi henkisyys jota ilmennätte ja koette, että voitte paremmin yhdistyä korkeampaan itseenne. Tiedätte paremmin mikä on sielunne korkeampi tarkoitus kaksoisliekin tapaamisen jälkeen.
    Huolimatta samankaltaisuuksistanne tai eroavaisuuksistanne, ei ole epäilystäkään, että tunnette itsenne kokonaiseksi toisen läheisyydessä.
    Tunnistatte, että teidät kaksi on tarkoitettu toisillenne. Tiedät, että olet se yksi jolla on kaikki universumissa ja siitä eteenpäin.

    Äänestä

  • Melkein kaikki täsmää kyllä.

    Äänestä

  • näinsenähdään kirjoitti:

    jatkoa
    Itse asiassa se voi olla juuri sitä mitä sinulta puuttuu.
    Teillä on tunne, että olette yhdessä ikuisesti, kuoleman jälkeenkin.
    Ihmissuhde on välitön, ikäänkuin aikaa ei olisi siinä välissä kun tapasitte viimeksi.
    Suhteessa on pyhä tunne intiimiydestä ja jumalallisesta kokonaisuuden inspiraatiosta, minkä löytää kaksoisliekkisuhteesta. Se ei ole tapahtunut vahingossa tai ilman tarkoitusta.
    Teillä voi olla karmaa edellisistä elämistänne, mutta yhdessä ratkaisette sen täydellä anteeksiannolla ja ehdottomalla rakkaudella.
    Teidän välillänne ei ole mitään salaisuuksia. Olette totuudenmukaisia ja kunnioittavia toisianne kohtaan.
    Etsit häneltä opastusta ja neuvoa ensiksi, ennenkuin keneltäkään muulta.
    Ei ole tarvetta laittaa muureja välillenne, kaksoisliekki kohtelee sinua kuin olisit jotain pyhää.
    Kuitenkin, jos toinen kaksoisliekki ei ole valmis hyväksymään ihmissuhdetta, tai on traumatisoitunut jollain tapaa, toinen voi aistia sen ja voi kehittää epätavallista suojelevaisuutta toista kohtaan.
    Olette erottamattomia. Vaikka välimatka olisi miten pitkä, teidän välillänne ei ole välimatkaa.
    Vaikka ette puhuisi viikkoihin tai kuukausiin, tai jopa vuosiin, teillä on silti vetovoima välillänne mikä tuo teidät yhteen.
    Kumpikaan ei ole riippuvainen toisesta, tunnette ketä te olette, yhdessä tai ilman toisianne.
    Seksuaalisuus toistenne kanssa on pyhä toimitus, joka juhlistaa ehdotonta rakkautta toisiinne. Tunnet henkistä yhteyttä silloin kaikkeuteen.
    Luottamus, kärsivällisyys ja toisen heikkouksien hyväksyminen tapahtuu automaattisesti. Et ikinä käytä tarkoituksella hänen heikkouksiaan häntä vastaan suutuspäissäsi.
    Ihmissuhteessanne on erikoinen pyhyys, joka ylittää kaiken mitä olette aiemmin kokeneet.
    Ei ole mitään rajoituksia, kaikki on vapautta ilman tarvetta omistamiseen tai hallintaan.
    Tunnet halua luoda ja kaksoisliekkisi inspiroi sinua.
    Ette kilpaile keskenänne, tai teeskentele, rakastatte toistenne ainutlaatuisuutta.
    Tunnette, että on olemassa syvempi henkisyys jota ilmennätte ja koette, että voitte paremmin yhdistyä korkeampaan itseenne. Tiedätte paremmin mikä on sielunne korkeampi tarkoitus kaksoisliekin tapaamisen jälkeen.
    Huolimatta samankaltaisuuksistanne tai eroavaisuuksistanne, ei ole epäilystäkään, että tunnette itsenne kokonaiseksi toisen läheisyydessä.
    Tunnistatte, että teidät kaksi on tarkoitettu toisillenne. Tiedät, että olet se yksi jolla on kaikki universumissa ja siitä eteenpäin.

    Tuo kuulostaa niin upealta. Ja jotain tuttua...

    Äänestä

  • Kaksoisliekkejä, täydellistä vastaparia, täydellistä rakkautta, täydellisiä rakastavaisia, heitä ohjaa vain ja ainoastaan rakkaus, joka ei vaadi toiselta mitään. Pyyteetön,pyhä, aito ja tosi rakkaus. Ei ego ohjaa, vaan henki ja se henki on rakkaus. Niin voimakas ja niin seitinohut, hauras samaan aikaan. Kun toinen tunnistaa oman kaksoisliekin,ja siitä alkaa koko hurja muutos..kahden ihmisen. Miehen ja naisen.

    Äänestä

  • tekstistäsi. Itse olin kaivannut juuri tuollaista analyysia vahvistukseksi tähän tilanteeseen. En vain tiedä miten tämä tästä etenee vaikka tietysti tahdon. Täytyisikö vain koittaa sopia esim. jokin tapaaminen yms?

    Äänestä

  • Kiitostuosta kirjoitti:

    tekstistäsi. Itse olin kaivannut juuri tuollaista analyysia vahvistukseksi tähän tilanteeseen. En vain tiedä miten tämä tästä etenee vaikka tietysti tahdon. Täytyisikö vain koittaa sopia esim. jokin tapaaminen yms?

    miksi sopia vieraan kanssa nmitään eikö teillä oikeesti mee kaaliin että te puhutte TUNTEMATTOMIEN kanssa.???

    Äänestä

  • tetolvanat kirjoitti:

    miksi sopia vieraan kanssa nmitään eikö teillä oikeesti mee kaaliin että te puhutte TUNTEMATTOMIEN kanssa.???

    tuntemattomien kanssa tai sitten kaksoisliekkien. Itsekin tunnut kirjoittelevan tuntemattomille kuinka tolvanoita ovat tuntemattomat toisilleen kun kirjoittelevat. Mikä on pointtisi?

    Äänestä

  • Puhutaan kirjoitti:

    tuntemattomien kanssa tai sitten kaksoisliekkien. Itsekin tunnut kirjoittelevan tuntemattomille kuinka tolvanoita ovat tuntemattomat toisilleen kun kirjoittelevat. Mikä on pointtisi?

    kuuluu, ei tääl kukaan oo sulle tilivelvollinen mistään!

    Äänestä

  • Puhutaan kirjoitti:

    tuntemattomien kanssa tai sitten kaksoisliekkien. Itsekin tunnut kirjoittelevan tuntemattomille kuinka tolvanoita ovat tuntemattomat toisilleen kun kirjoittelevat. Mikä on pointtisi?

    se on pointtini että minä en sentään ole niin alas vajonnut että pitäisin ketään täällä tuntemanani ihmisenä ja alkaisin funtsaan kuin jatketaan tästä eteenpäin, sovitaanko vaikka rehvit, oi tuntematon. riittikö sulle, häh?

    Äänestä

  • Kiitostuosta kirjoitti:

    tekstistäsi. Itse olin kaivannut juuri tuollaista analyysia vahvistukseksi tähän tilanteeseen. En vain tiedä miten tämä tästä etenee vaikka tietysti tahdon. Täytyisikö vain koittaa sopia esim. jokin tapaaminen yms?

    ja sinun olematon tahtosi vieraiden ihmisten kanssa. Sovihan sinä tapaamisiasi kaikkien kanssa, niin se sunkin asia varmaan sitten hoituu. Ei pahalla mutta en mä sua ihan noin tyhmänä sentään osannu pitää.

    Äänestä

  • teidän kommentoijien motiiveja täällä. Te tulette tänne aukomaan päätänne tuntemattomille siitä kun he kirjoittavat mielestänne tuntemattomille. Mitä itse teette täällä? Ainii ette ole tilivelvollisia just...

    Äänestä

  • tetolvanat kirjoitti:

    miksi sopia vieraan kanssa nmitään eikö teillä oikeesti mee kaaliin että te puhutte TUNTEMATTOMIEN kanssa.???

    Ehkä se kuitenkin sinä olet se päätolvana, kun jaksat leikkiä tuntematonta. Sut tuntee kaikki. Ja nyt mietit loppupäivän, että keneksihän itseäsi luullaan. Kannattaa miettiä mitä kirjoittelee, ettei vain tolvanaksi luulla.

    Äänestä

  • Sinäjasinäjasinä kirjoitti:

    ja sinun olematon tahtosi vieraiden ihmisten kanssa. Sovihan sinä tapaamisiasi kaikkien kanssa, niin se sunkin asia varmaan sitten hoituu. Ei pahalla mutta en mä sua ihan noin tyhmänä sentään osannu pitää.

    tarkoitus sopia tapaamisia kaikkien kanssa ainoastaan yhden tai sitten jollain muulla tavoin. Jotenkin vain tuntuu että on niin vaikea saada keskustelua aikaiseksi. Mitään ei voi kirjoittaa etteikö se olisi jo virhe. Ottaa asian esille ja se jo torpataan heti...miten mikään voi edetä jos keskustelua ei synny?

    Äänestä

  • Eiole kirjoitti:

    tarkoitus sopia tapaamisia kaikkien kanssa ainoastaan yhden tai sitten jollain muulla tavoin. Jotenkin vain tuntuu että on niin vaikea saada keskustelua aikaiseksi. Mitään ei voi kirjoittaa etteikö se olisi jo virhe. Ottaa asian esille ja se jo torpataan heti...miten mikään voi edetä jos keskustelua ei synny?

    keskustele oikeen ihmisen kanssa äläkä tuntemattomien, ainakaan noin imeliä, ne on kamalia. jokaisen täytyy ymmärtää että vaikka täällä keskustelisi anonyymien kanssa 15 vuotta niin se oma, oikea asia ei etene yhtään.

    Äänestä

  • Eiole kirjoitti:

    tarkoitus sopia tapaamisia kaikkien kanssa ainoastaan yhden tai sitten jollain muulla tavoin. Jotenkin vain tuntuu että on niin vaikea saada keskustelua aikaiseksi. Mitään ei voi kirjoittaa etteikö se olisi jo virhe. Ottaa asian esille ja se jo torpataan heti...miten mikään voi edetä jos keskustelua ei synny?

    on ollut koko ajan, se ei vain ole kelvannut sule joten oikeaa haluakaan ei siihen ole ollut.

    Äänestä

  • mahdollisuuspuhumiseen kirjoitti:

    on ollut koko ajan, se ei vain ole kelvannut sule joten oikeaa haluakaan ei siihen ole ollut.

    Mistä sä tiedät toisten mahdollisuuksista? Tiedät vaan omista mahdollisuuksistasi tai sun ja sun hänen.

    Äänestä

  • Eiole kirjoitti:

    tarkoitus sopia tapaamisia kaikkien kanssa ainoastaan yhden tai sitten jollain muulla tavoin. Jotenkin vain tuntuu että on niin vaikea saada keskustelua aikaiseksi. Mitään ei voi kirjoittaa etteikö se olisi jo virhe. Ottaa asian esille ja se jo torpataan heti...miten mikään voi edetä jos keskustelua ei synny?

    Samaa miettinyt. Ajattelin laittaa jonkin paikan, josta kuljen ohi joka arkipäivä sellaisin tunnistein, että jos hän käy täällä, voisi asian arvella. Jos sitten sattuisi niin ettei tulekaan sille paikalle koskaan, ei ole ehkä lukenut viestiä tai ei muuten ollut hän, niin tilanne ei olisi ylivoimainen hyväksyä.... Ehkä en sitten kuitenkaan, saas nähdä ;)

    Äänestä

^ Ihana

Äänestä

Kaipaan myös sua söpöläinen. Joka päivä, usko mua.

Äänestä
  • Tämä kaipaus on niin vahva etten tiedä mitenpäin olisin sun kanssa. Olen sun otteessasi ;)

    Äänestä

https://www.youtube.com/watch?v=h6nzGWDTrcc
Kirjallisuudessa on paljon kuuluisia rakastavaisia, jotka voivat hyvinkin olla kaksoisliekkejä. Esimerkkeinä mainittakoon Penelope ja Odysseus, Hiawatha jaMinnehaha, Dante ja Beatrice, Romeo ja Julia, Launcelot ja Guenevere, Tristan ja Isolde, myös perinteisissä vanhoissa saduissa on paljon kaksoisliekkejä kuten Prinsessa Ruusunen, Tuhkimo, Lumikki,, ja ihan kuuluisissa pariskunnissakin on ainakin Elisabeth Taylor ja Richard Burton jotka olivat ties kuin monta kertaa keskenään naimisissa, ja onhan noita kaikkia vaikka kuinka paljon

Äänestä
  • Myyttejä kaikki. Ei vielä sitä oikeaa ja täydellistä paria ole vielä ollut, kunnes nyt.....
    oikeasti tällä hetkellä täällä maapallolla on yksi mies ja yksi nainen. jotka ovat ne joista historia, myytit kertoivat. Toinen on valmis, toinen ei. Vielä.

    Äänestä

  • mieviensievikiset kirjoitti:

    Myyttejä kaikki. Ei vielä sitä oikeaa ja täydellistä paria ole vielä ollut, kunnes nyt.....
    oikeasti tällä hetkellä täällä maapallolla on yksi mies ja yksi nainen. jotka ovat ne joista historia, myytit kertoivat. Toinen on valmis, toinen ei. Vielä.

    ja se toinen suureksi iloksemme kommunikoi suomalaisella nettisivustolla!

    Äänestä

En tiedä Onnii, kenen vastakappale lienet, mutta itse olen joutunut pettymään "omaan vastakappaleeseen". Riuhtaisin itseäni irti hänestä, ja tulen räpistelemään kaikin keinoin, jotta en enää ikinä joudu hänen koukkuun. Olen aina saavuttanut tavoitteeni, osittain kovan työn tuloksena ja tavoitteellisuuttani, osin onnenkantamoisen kautta, mutta sen tiedän, että tulen onnistumaan myös tässä "projektissa", se tulee tapahtumaan ymmärryksen kautta. Faktat motivoi aina. Minulle tuli viime yönä sellainen "ahaa-elämys", ja tajusin, että hänen sielunsa ja sydämensä on täyttynyt omalla itsellään niin, että sinne ei mahdu muita. Ja se jos mikä johtaa itsekeskeisyyteen, lopulta äärimmäiseen itsekeskeisyyteen, joka taas johtaa loppujen lopuksi minän hajoamiseen. Silloin ihminen elää vain itselleen ja itsestään ja torjuu muut ja käyttää muita ainoastaan oman edun tavoitteluun ja käyttääkseen muita vain hyväksi. Tällaiselle ihmiselle viestini on, että tule pois itse itsestäsi täyttämästä, koska silloin sydämeesi ja sieluusi mahtuu myös muita, jopa rakkautta. Aamen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liekkivain kirjoitti:

En voi elää lman sua. Mulla on hirveä ikävä sua. Yhteteys toimii kyllä, enemmän tosi sun puolelta....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu