Jos antaa veroilmoituksen sähköisesti ja sitten huomaa, että sieltä onkin jäänyt puuttumaan jotakin, niin onko sitä mahdollista täydentää sähköisesti myöhemmin ?
Pääseekö sähköiseen veroilmoitukseen vielä myöhemmin käsiksi pankkitunnuksilla niin että sitä pystyy täydentämään ? Jos pääsee, niin mihin asti ? Siihen vissiin täydennettäisiin vain puuttuvat kohdat, vai miten se miten menisi ?
Olen joskus täydentänyt paperista kun kotitalousvähennys oli jäänyt puuttumaan.
Sähköisesti annetun veroilmoituksen täydentäminen
1
66
Vastaukset
Hei Tähtitorninmäen-Laaban ja kiitos viestistäsi!
Pääset täydentämään verkossa antamaasi veroilmoitusta kyseisessä palvelussa aina viimeiseen palautuspäivääsi saakka.
Viimeinen palautuspäiväsi selviää kirjautumalla sähköiseen veroilmoituspalveluun ja se lukee myös paperisen esitäytetyn veroilmoituksen ensimmäisellä sivulla.
Voit viimeiseen palautuspäivään saakka käydä muuttamassa, korjaamassa ja lisäämässä niitä tietoja mitä haluat.
Mikäli viimeinen palautuspäivä on kohdallasi jo umpeutunut, tulee sinun antaa haluamasi selvitykset paperisesti mahdollisimman pian.
Keväisin terveisin
Kaisa Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066832- 954271
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista463516Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483402- 503309
- 1793304
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242819- 622280
- 412250
- 131714