Haglundilla on hätä ja pelko etuilujen puolesta

RKPonEtuilijoina

"Rkp:n puheenjohtaja Carl Haglund sanoo, että perussuomalaiset ei ole Rkp:lle lempivaihtoehto hallituskumppanina. Hän vastaa perussuomalaisten Sampo Terhon kommenttiin, jonka mukaan hankalin hallituskumppani perussuomalaisille olisi Rkp."

RKP:n etuilijat ovat nyt hätähousussa kun kansa on äänestänyt perussuomalaisia ja suomalaisuus pääsee oikeuksiinsa. RKP jäi samaan tulokseen 9 ehdokkaaseen mikä osoittaa ettei suomalaiset äänestäneet ruotsalaisia.

3

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RKPvalitsee

      Ruotsalainen röyhkeys tulee taas esille tuossa RKP:n Haglundin törttöilyssä, hän on jopa valitsemassa, ketä hän hallitukseen hyväksyy. Voiko olla enää röhkeämpää mitä tuo esioikeutettu tollohurri luulee itsestään?

      • omamaa

        Tollot uhri! !!!!! Hyvä nimi naperolle


      • AsiallinenmiesRemmiin

        Suomen itsenäisyys on katkolla jos tuon Haglundin kaltaisia sotahulluja päästetään kekkuloimaan ministereinä. Presidenttimme on melkoisen lepsu ja ruotsalaisten innoittama perässäkulkija, kun ei osaa avata suutaan kun joku poikanen tekee omia päätöksiä maamme turvallisuudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      62
      8830
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5514
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4966
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3446
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2631
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe