Jo on aikoihin eletty: Vasurien ja Vihreiden taiteilijat yrittävät määritellä älymystön (Saisio tai Kosonen esim.). Eiköhän älymystön määrittelemiseen tarvita huomattavasti korkeamman henkisen tason edustajai ja yhteiskunnallisesti laajemmat piirit. Vaikkapa yliopistojen professoreja, huippu tiedemiehiä ja naisia, akateemikkoja, eri taidelajien huippuja etc etc. Samalla tavalla sosialistit yrittivät aikanaan omia oman käyttöönsä käsitteet työ ja työläinen. Kävihän sellainen Neuvostoliitossa, muttei sivistysmaissa suinkaan. Vai "jakaa vihreät ja vasurit jo älymystön"? Onkohan paljon huvittavampaa kuultu kuin nuo Saision typerät sanat.
Vasurit ja Vihreätkö määrittelevät älymystön ? !
intelligenssi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/vaalit2015/art-1429693981806.html
Pieni vähemmistö- vihreät ja vasurit.
Paitsi Helsingissä. Sinne kulttuuri vihervasurit eältetään.
Oikea työnteko heille hepreaa.
EIKÖS homot ja lesbot ole aina olleet "älykkäitä " omasta mielestään.
Vassut ovat usein taiteilijoita.
Kirjailijat, näyttelijät ja muusikot ovat useinkin vassuja.
Myös jotkut korkean tutkinnon käyneet ovat vassuja.
Mutta yleensä vassut ovat taiteilijasakkia.
Taiteilijat voidaan luokitella älymystöön.
On myös syytä muistaa, että osa duunareista pitää vassuja arvossaan, koska uskovat näiden ajavan heidän ja muiden pienten ihmisten etuja.
Vasemmisto on solidaarinen puolue.
Taiteilijat voi lukea tyhjäntoimittajiin ja tuillaeläjiin. Oikeaan työhön noista ei ole.
Olen eri mieltä.
Heillä on monasti hyviä näkemyksiä eri asioista.
Huomaa esim Jari Tervo, joka yksi Suomen älykkäimpiä ihmisiä.
Tervo on haukkunut porvareita useinkin (etenki kokoomusta) ja Tervo on kertonu olevansa ylpeä demari.
Tervo on myös FIKSU, koska ei ole käynyt armeijaa.
Pasifismi on yksi maailman tärkeimpiä asioita.
Juntit ne menee armeijoihin ja sotimaan.
Ei ees pakon edessä sotaan.
Isänikin sano tossa äsken mulle, ku oltiin saunomassa, että jos Venäjä haastaa Suomen sotaan, niin meidän ei pidä vastata tuleen tulella vaan ANTAUTUA.
Koska meidän periaatteet ovat vahvoja periaatteita, joista emme luovu.
Sotiminen on yksi tappamisen muoto.
Ehkä ainoastaan terrorismin estämisessä voi ymmärtää väkivallan käytön terroristeja vastaan tai pitää löytää muu keino estää terrorismia.
Lähdet kyllä sotaan, jos sellainen tulee meille piste
Jaa vasemmistolainen taas vastaili hhe koita nyt KommariMari keksiä uusi nicci hhe tämä paskalintu on tunnistettu .
Venäjä ei kykene valtaamaan ja pitämään Suomea koskaan. Tämä on sellainen kansa. Asia on testattu.
Teidän periaatteet ovat vahvoja koska te itse olette niin heikkoja että ette pysty itseänne puolustamaan, ja muiden pitää teitä puolustaa. Hävetkää heikkouttanne ja puutteellisia älynlahjojanne!