Ollu muutaman päivän ajan, niskat ja hartiat ollu jumissa mutta huomenna olen menossa lääkärissä käymään oireiden takia. Pistelyä ja puutumista ilmenee enemmän oikealla puolella käsissä ja kasvoissa mutta myös välillä vasemmallakin puolella. Välillä oli parempana, ihan vaan kipulääkkeillä ja kylmägeelillä. Mutta nyt palannu takaisin ja päätin lähteä käymään lääkärillä, ihan vain sen takia ettei olis mitään vakavampaa, mitä välillä tulee mietittyy. Mut toivottavasti olis vaan hermoperäisiä koska täytän ensi kuussa vasta 20, pelottaa vaan jos onkin jotakin vakavampaa..
Vastaukset 2
- janita26
Törmäsin just jonkun lappalaisen hierojaopiskelijan kirjottamaan kiputekstiin, siinä oli aika valasevia ajatuksia kivusta selkokielellä jotka sai ymmärtämään vähän enemmän omaa tilannetta ja ajatukset selkeyty.
"Yleensäkin kivuista paranemisen ennuste on hyvä, varsinkin jos sitä hoidetaan asianmukaisesti manuaaliterapialla sekä aktiivisesti itseharjoitteilla ja liikunnalla. Ja vaikka kivut kestäisivätkin pidemmän aikaa, ei se yleensä tarkoita mitään vakavaa. On tietysti inhottavaa odottaa, mutta onneksi aika yleensä parantaa."
selkeitä juttuja oli myös liikkeen tärkeydestä. Havainnoin omia kiputuntemuksiani ensin, ja tein sen jälkeen jotain jumppaliikkeitä hartioille mitä lie ovatkaan hartioille niin kivut lievittyivät. Eikä menny kun 20sekuntia.
Suotittelen lukemaan: http://misca.fi/kipu - janita26
Niin ja siis mulla on ollut yläasteikäsestä saakka hartiat jumissa ja sen takia (?) kädetkin puutuneet välillä. En harrasta liikuntaa juurikaan mitä nyt välillä käyn lenkillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4421723Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan951156Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63889Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43793Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49788Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11773- 123763
- 60740
- 39739
- 61707
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o37627- 50626
- 45577
- 34575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49557- 92556
- 52536
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518