Ollu muutaman päivän ajan, niskat ja hartiat ollu jumissa mutta huomenna olen menossa lääkärissä käymään oireiden takia. Pistelyä ja puutumista ilmenee enemmän oikealla puolella käsissä ja kasvoissa mutta myös välillä vasemmallakin puolella. Välillä oli parempana, ihan vaan kipulääkkeillä ja kylmägeelillä. Mutta nyt palannu takaisin ja päätin lähteä käymään lääkärillä, ihan vain sen takia ettei olis mitään vakavampaa, mitä välillä tulee mietittyy. Mut toivottavasti olis vaan hermoperäisiä koska täytän ensi kuussa vasta 20, pelottaa vaan jos onkin jotakin vakavampaa..
moi, mulla on sellaisia samanalaisia oireita
2
87
Vastaukset
- janita26
Törmäsin just jonkun lappalaisen hierojaopiskelijan kirjottamaan kiputekstiin, siinä oli aika valasevia ajatuksia kivusta selkokielellä jotka sai ymmärtämään vähän enemmän omaa tilannetta ja ajatukset selkeyty.
"Yleensäkin kivuista paranemisen ennuste on hyvä, varsinkin jos sitä hoidetaan asianmukaisesti manuaaliterapialla sekä aktiivisesti itseharjoitteilla ja liikunnalla. Ja vaikka kivut kestäisivätkin pidemmän aikaa, ei se yleensä tarkoita mitään vakavaa. On tietysti inhottavaa odottaa, mutta onneksi aika yleensä parantaa."
selkeitä juttuja oli myös liikkeen tärkeydestä. Havainnoin omia kiputuntemuksiani ensin, ja tein sen jälkeen jotain jumppaliikkeitä hartioille mitä lie ovatkaan hartioille niin kivut lievittyivät. Eikä menny kun 20sekuntia.
Suotittelen lukemaan: http://misca.fi/kipu - janita26
Niin ja siis mulla on ollut yläasteikäsestä saakka hartiat jumissa ja sen takia (?) kädetkin puutuneet välillä. En harrasta liikuntaa juurikaan mitä nyt välillä käyn lenkillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857951- 817857
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1676120- 105290
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585118En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛214200Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53940- 373729
- 383692
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..373558