Eksyin vaalien alla erään SDPläisen naisehdokkaan vaalityrkkykahveille. Itse ehdokas kerkesi lyhyessä keskustelussa arvostelemaan puolueensa puheenjohtajaa Antti Rinnettä. Tämä naisehdokas oli Urpilaisen kannattajajoukkoa.
Ihmettelen tällaista käytöstä puolueen sisällä. Miksi nämä kokoomuksen alaiset myyrät eivät voisi siirtyä suoraan kokoomukseen, vaan ovat pilaamassa nykyistä puoluettaan. Vaan onko tarkoituskin, että ensin hajoitetaan SDP ja sen jälkeen loikkia sitten kapitalistin syleilyyn.
Ihmettelen tällaista käytöstä puolueen sisällä. Miksi nämä kokoomuksen alaiset myyrät eivät voisi siirtyä suoraan kokoomukseen, vaan ovat pilaamassa nykyistä puoluettaan. Vaan onko tarkoituskin, että ensin hajoitetaan SDP ja sen jälkeen loikkia sitten kapitalistin syleilyyn.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kummallista, että pudonnut edustaja alkaa pestä likapyykkiä mediassa? Harkitsematonta ja tietää sitä, ettei ko edustajalla ole vastaisuudessa vaalimenestystä.
Sekin outoa, että ko pudonnut edustaja valittaa toimeentuloaan nyt ja on kuitenkin koulutettu sh/th alan ammattilainen. Olen varma, että tekee hyvää tehdä välillä oikeaa koulutuksen mukaista työtä, vaikka vanhainkodissa. Ei kun työtä hakemaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015042419573353_uu.shtml
Hyvä, että Tuula Väätäinen ei päässyt enää eduskuntaan; hän halusi jihadisteille suojan tapaturmia vastaan. Hän on kieroutunut hyysäri.
Väätäinen osoittautui erittäin lapselliseksi henkilöksi kun alkoi julkisuudessa syyttelemään puoluejohtajaa. Sellaista pesän likaajaa ei muistn mukaan ole ollut muissa puolueissa. Hyvä kun putosi ja toivottavasti pysyykin poissa.
Miten tallaiseen puolueeseen voi luottaa. Esim. hallituksessa kannan ratkaisee, kuuluuko urpilaisen kannattajiin vai rinteeläisiin. Mitä mieltä luulette Sipilän olevan luottamuksesta SDPtä kohtaan, kun ei voi vaikuttaa ministerivalintoihin.
SDP menee oppositioon kasvamaan aikuiseksi. Ihan kuin kokoomuskin.
Hallitukseen jäävät kepu ja PS pari pienpuoluetta.
Kuten Obadjan kirjassa sanotaan:
"Vaikka tekisit pesäsi korkealle niinkuin kotka
ja vaikka sen sija olisi tähtien välissä.
Minä syöksen sinut sieltä alas sanoo Herra."
Demareilla on ehkä vielä syöksyvaihe edessä. Tulee kuitenkin.
Veikkaan, että koko vasemmistolla on alamäki edessä. Nykynuoria ei kiinnosta eivätkä koe samaistumista. Äänestävät mieluummin vihreitä kuin vasemmistoa. Niin meijän nuoret tekivät.
Meidän nuoret äänestivät ensimmäisissä vaaleissaan myös vihreitä. Eivät sen jälkeen.
Vihreät onnistuvat sumuttamaan nuoria. Mutta kun nuoret joutuvat itse leipänsä tienaamaan, niin vihreät joutavat romukoppaan. Ne ovat niin haihattelijoita ja toisten rahoilla elämöiviä, useimmat virkaloisia.
Niin meillä nuorten suosikki on Helsingin perussuomalaiset. Aiemmin kannattivat vihreitä. Tuo nuorehko Krista Kosonen ei ole vielä käynyt läpi tätä älyllistä kehityskierrosta. Demarit nyt äijäjohtoisena heille ihan liian vanhakantaisia.
MIKSI SOSDEMNAISET PÄÄSTÄVÄT TÄMÄN VAPAAKSI TAI SIIS OVAT YLIPÄÄNSÄ SEN TÄNNE TUONEET???
Hussein päästettiin kesäkuussa 2005 kolmen tunnin vartioimattomalle lomalle, jonka aikana hän käytti seksuaalisesti hyväksi 4-vuotiasta lasta.[1][7]
KUVA http://static.mvlehti.net/uploads/2015/04/Hussein.jpg
http://mvlehti.net/2015/04/24/tieto-on-totta-raiskaajamuhaaja-abdigadir-osman-hussein-vapaaksi/
http://mvlehti.net/2015/04/23/pelottava-huhu-liikkeella-abdigadir-osman-hussein-vapautettu
HYVÄT YSTÄVÄT ymmärtäkään tämän asian karkeus, MITÄ KUKKAHATUT TÄÄLLÄ TEKEVÄT kun hyväksyvät SOTILAAN SUOMEEN SILLÄ
KUTEN WIKIPEDIAN LOPUSTA LUETTE TÄMÄ RAISKAAJATAPPAJA on alunperin toiminut SOTILAANA eli ymmärrätte varmaan mitä hän on Somaliassa tehnyt lapsille ja naisille ja heikommilleen, JOKAINEN MUU KUIN SUOMALAINEN KUKKAHATTU TAJUAA MITÄ SOTILAS SOMALIASTA ON TEHNYT NAISILLE JA LAPSILLE SIELLÄ, missä sodalla ei ole mitään moraalia tai Geneven sopimusta
Ja hän on tullut tänne ja hyväksytty suomalaiseksi VASTA RIKOKSIEN JÄLKEEN ja hän on raiskannut pikkutytön Hussein päästettiin kesäkuussa 2005 kolmen tunnin vartioimattomalle lomalle, jonka aikana hän käytti seksuaalisesti hyväksi 4-vuotiasta lasta.[1][7]
RIKOKSIEN TEKEMISEN JÄLKEEN HYVÄKSYTTY SUOMALAISEKSI KUKKAHATTUJEN TUELLA HUMANITAARISIN PERUSTEIN TMS. EPÄMÄÄRÄISTÄ HÖTTÖÄ
15-vuotiaan tytön raa’asti marraskuussa 1995 Tampereella murhannut elinkautisvanki lasketaan vapaaksi. Miehellä oli rankka rikos taustallaan jo ennen koulutytön murhaa, sillä hän oli raiskannut kaksi vuotta aikaisemmin 13-vuotiaan tytön tamperelaisessa puistossa.
Elinkautisen vankeustuomion aikanakin mies syyllistyi äärimmäisen vakavaan seksuaalirikokseen. Hän käytti vankilomalla törkeästi hyväksi pientä lasta. Tästä teosta hänet tuomittiin yhdeksi vuodeksi ja kolmeksi kuukaudeksi vankeuteen 2006.
RAISKAAJAMURHAAJA SOMALILAINEN SOTILAS MITÄ SIELLÄ TEHNYTKÄÄN NAISILLE JA LAPSILLE KUN SUOMESSA hän käytti seksuaalisesti hyväksi 4-vuotiasta lasta JA
pääsee ehdonalaiseen vapauteen Helsingin hovioikeuden päätöksellä. Vapauttamispäivä on 1.9.2016.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1429843130667.html
http://fi.wikipedia.org/wiki/Abdigadir_Osman_Hussein
Hussein päästettiin kesäkuussa 2005 kolmen tunnin vartioimattomalle lomalle, jonka aikana hän käytti seksuaalisesti hyväksi 4-vuotiasta lasta.[1][7]
olisivat edes ylioppilaita eivät vai esittäisi sitä.
ja jättäisivät ukkomiehet rauhaan...
Demaripuolue on perustettu ajamaan työväen etuja ja asemaa silloin kun työväkeä käytettiin omiastavan luokan taholta hyväksi. Demarit ovat tehneet hyvän työn, kiitos heille.
Mutta kun nyt ajat ovat paremmat, niin puolueita käytetään oman edun tavoitteluun. Siitä on esimerkkinä herraskakaroiden liimautuminen puolueeseen, jotta pääsee esille ja valtaan. Urpilainen on hyvä esimerkki demareiden osalta.
Muistelkaapa kuinka vasemmistoliittoon aivan äkisti liiteli siilitukkainen Siimes. Koulutettuna KTM naisena hän käytti puoluetta omien tavoitteidensa saavuttamiseksi. Siinä hän onnistuikin, siirtyi työnantajaleiriin.
Näistä esimerkeistä tietenkin voi syyttää puoluetta itseään. Miksi laittaan ehdolle ja ennenkaikkea valitaan näitä pettureita valtaan.
Sitä saa, mitä tilaa. T. PS