Jussi Tapola on kyllä aika outo valmentaja. Se ei oo Tapolan ansiota, että tappara on finaaleissa vaan pelaajien. Ei se ossaa mittää. IHAN PASKA VALMENTAJA! TOIVOTTAVASTI SUIKKANEN TULEE ENSKAUDELLA!!
Jussi Tapola
12
483
Vastaukset
- Tappara4ever
Suikkanen olis kyllä kowa!!!
- dr6uty
Omalla tavallaan Tapolan menestys ja mahdollinen mestaruus menee Rautakorven ansioksi.
Tosin Rautakorvella itsellään on yksi paha puute ja se on maalivahdin rekrytointi. Finaaleissa 2001 Markkanen päästi pari helppoa ja se ratkaisin mestaruuden tepsille. Draperin palkkaaminen sitten seuraavalle kaudelle oli suuremman luokan vitsi ja jälleen se maksoi mestaruuden. Sitten 2002 Rautakorpi osui kultasuoneen ja palkkasi Lehdon, joka oli Tapparan paras pelaaja finaaleissa 2003 ja Tappara voittikin mestaruuden.
SItten 2012 Rautakorpi hankki Tuokkolan, joka oli täysi floppi. Pian Metsola ottikin ykkösvahdin paikan, mutta jälleen sama vanha ongelma toistui: ei pää kestänyt pää finaaleissa ja molemmat finaalit kusivat maalivahdin sulamiseen. Tänä keväänä Metsola on toki skarpannut ja on suurin syy miksi Tappara on venynyt pahasta tilanteesta seitsemänteen peliin asti.
Rautakorpi olisi paras suomalainen valmentaja, jos ymmärtäisi jättää maalivahdin rektyroinnin jollekin osaavammalle henkilölle. Rautakorpi on kuitenkin tyranni, joka haluaa päättää kaikesta ja Rautakorven kyvyttömyys hankkia voittava maalivahti on johtanut useisiin finaalitappioihin.- tapparanmiäs
Ei metsola kyllä sulanut viime keväänä.
- Tapparaaa
Mieluummin kyllä Kivi päävalmentajaksi jos vielä halutaan ne finaalit ja mestaruus joskus voittaakkin.
- Tapparaa
Tosin kuten ollaan niin monta kertaa nähty niin ei mikään takaa sitä että voitettais mestaruus.
- tapparanmiäs
Se vielä hymyili toisen jatkoerän alussa eli sen takia tappara hävis...
- Tapparaa
Ensin hymyili kunnes hymy hyytyi.
- g0ouy
Mustamakkarahymy. Tapola=mustamakkara
- soudahuopaa
Älkää jauhako klopit paskaa.
- ihansupervalmentaja
Kova. Äärettömän kova ja pitää pystyssä
- luotaluota
Siis Tampereelta löytyy perusvalmentajaa ja kovia.
- meneekeskisarjaanluja
Aijaatapolasiis. Asiallinen ja asiansa osaava
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345