Muutin Portugaliin

Seniorina en aio enää maksaa puolet eläkkeestäni verona. Muutin Portugaliin. Eikä enää tarvitse kuunnella pakkosuomea, mikä parasta!
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko sua pakotettu kuuntelemaan pääväestön kieltä täällä Suomessa?
Miten sinulla siellä Portugalissa puhutaanko siellä vain ruotsia?
On ihan hyvä että löysit paikan missä puhutaan vain ruotsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaksiKärpästä kirjoitti:

Seniorina en aio enää maksaa puolet eläkkeestäni verona. Muutin Portugaliin. Eikä enää tarvitse kuunnella pakkosuomea, mikä parasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu