Ari Koivusen ääni

Korvienkertomaa

Mun mielestä Ari Koivusella on tosi hyvä äänenväri. Tykkään.

11

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arionkingi

      Tällä palstalla varmaan kaikki on samaa mieltä.

      • lisääsävyjä

        Kyllä varmasti , etenkin kun Arin ääni on muuttunut koko ajan vain vivahteikkaammaksi


      • insequence
        lisääsävyjä kirjoitti:

        Kyllä varmasti , etenkin kun Arin ääni on muuttunut koko ajan vain vivahteikkaammaksi

        Mutta, Ari ei halua enää laulaa vain korkealta ja kovaa, onneksi. Amoralin uusin levy on parasta Aria.


      • rockdog
        insequence kirjoitti:

        Mutta, Ari ei halua enää laulaa vain korkealta ja kovaa, onneksi. Amoralin uusin levy on parasta Aria.

        Näinhän hän sanoi itse viimeisessä Rock-Dogin haastattelussa.


      • Anttiforever

        En tykkää. Antti Ketonen on sellainen laulja jota kannattaa kuunnella.


      • tusinahuutajaketonen
        Anttiforever kirjoitti:

        En tykkää. Antti Ketonen on sellainen laulja jota kannattaa kuunnella.

        Näitä Ketosia ja muita iskelmälaulajia mahtuu kymmeniä tusinaan!


    • IsoAonparas

      Komppaan aloittajaa! Ari Koivusen ääni on uskomattoman kaunis! Jotenkin sellainen puhdas ja kirkas, aivan ihana! Tykkäsin hänen äänestään todella paljon Idolssin aikoihin, mutta nyt tykkään vielä enemmän! Idolssin aikoihin hän kuulosti aika paljon Iron Maidenin solistilta! Tänä päivänä hänen äänensä on kehittynyt ihan mielettömästi ja siinä on jokin sellainen ihana, pehmeä oma soundi, ja hän ei enää kuulosta keneltäkään muulta, kuin Ari Koivuselta itseltään! Laulaa hän sitten mitä biisiä hyvänsä, on hänen ääntänsä aina suuri nautinto kuunnella!

      • IsoAonykkönen

        Ei ole parempaa, ääni on erittäin uniikki ja sillä tulkitsee mitä vain kun tekniikkaakin on kertynyt vuosien varrella vain enemmän. Soul soundinen kultakurkku vailla vertaa ja paranee vain vuosi vuodelta!


      • Vertaansa_vailla
        IsoAonykkönen kirjoitti:

        Ei ole parempaa, ääni on erittäin uniikki ja sillä tulkitsee mitä vain kun tekniikkaakin on kertynyt vuosien varrella vain enemmän. Soul soundinen kultakurkku vailla vertaa ja paranee vain vuosi vuodelta!

        Pakko kommentoida tähän jo hieman vanhempaan keskusteluketjuun, että Arin ääni todellakin on uniikki. Harvaa laulajaa enää nykyisin tunnistaa, jos kuulee esim. uuden biisin jonka esittäjää ei ennestään tiedä, mutta Arin äänestä ei voi erehtyä. Ja ääni sopii melkeinpä biisiin kuin biisiin.


    • ronizeims

      Surkea ruikuttaja on tämä pikkupoika. Varmaan hän haaveissaan kuvittelee olevansa suurikin rock/heavytähti, mutta ei voi mitään, kakkosdivarin kähisijä hän on vaan.

      • jokumuukähisee

        Kähisijä, no nyt meni kyllä trollilla pahasti pieleen, Arin ääntä ei voi sanoa kähisemiseksi, ei sitten haukkumallakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4292
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3493
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3384
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3328
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2910
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2670
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2155
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      30
      1766
    Aihe