Hyvin äänesti kansa Etelä-Savossa. Demareista onneksi vain joku kokematon uppiniskainen ja yhteistyökyvytön henkilö menee oppositioon räksyttämään.
Sosialismin tie on koko Suomessa muutenkin tiensä päässä ja ay-liike vajoaa Rinteenä alas ! Järki voittaa ja saadaan uusia yrityksiä, työpaikkoja ja oikeaa palkkaa siitä. Suohon koko sosialismi ! Tulevaisuus on pienpuolueena olemista ja se johtuu heistä itsestään. Muutoinkin sosialistit ovat vaikeita ihmisiä : työpaikalla, urheilussa jne...
JESS ! Sosialismi on tiensä päässä. Pienpuolueaika
5
108
Vastaukset
- khhk
Kun porvarin ruoska iskee perseelle, ollaan taas ammattiliittoja ja vasemmistolaisia itkemässä edunvalvojiksi.
Ei kepun voitto tee hyvää kellekään muille kuin oman puolueen pehkuporvareille. - writerrwoman
Ay- liikkeen vanhat pamput ovat seuraaviin vaaleihin mennessä lähes saattohoidossa ( he jotka puhuivat bulvaaneina kokemattomien ay -intoilijoiden puolesta nyt), joten se homma on tiensä päässä. Työpaikkoja synty työtä tekemällä, eikä aina vain minä, minun ja minulle -asioita jauhamalla. Siten tämä maa myös nousee tasapainoon, eikä demarien ja kommarien viime vuosituhannelle jääneellä aatteella, johon he yrittävät PAKOTTAA ihmisiä. Samoin : sosialismi on OUT. Pian myös muuten Saksassa.... :)
- työtätyötä
Totta. Ay-liike ja sosialismi ei enää nouse tässä maassa. Jarruttavat ja hidastavat talouden elvyttämistä, kuten niin monessa muussakin maassa. Onneksi tähän on vihdoin tultu. Ääni sosialismille = tyhjä äänestyslippu.
- juuuuuuuu
Tuo aloitus on ihan paras. näin on. Nyt Suomi lähtee velkakurimuksesta, kun kommunistit ja sosialistit ovat jossain muualla kuin hallituksessa.
- päinvittuamenee
Voi herttileili sentään. Kyllä on pimeitä ajatuksia. Oletteko tosissanne vai onko tämä vain persujen provoa? Taitaa olla jälkimmäistä.
Köyhiltä nipistetään kymmenen miljardia. Ja tuli juuri tänään työryhmän esitys julki: samainen summa käytetään uusiin hävittäjäkoneisiin.
Ei lähde Suomi velkakurimuksesta näillä Sipilän ja Soinin opeilla, vaan entistä syvemmälle suohon mennään. Säästetään itsemme hengiltä. Yhä useampi työtön ja eläkeläinen seisoo leipäjonossa. Ja rikkaat sen kuin rikastuvat. Sitähän se riistokapitalismi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115157Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493352Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle883132Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382558- 811827
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411560450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1221515Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311266Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191169- 161129