Minne Lieksan kaupungintalon palvelut

Lehtikirjoituksen mukaan Lieksan kaupungintalon palvelut siirrettäisiin kaupungin keskustaan nuorisotiloihin?

Tässä vaiheessa ilmoitan,että voinee käydä sitten niin,että valtio tulee perimään takaisin nuorisotiloihin aikanaan antamat rahat.
Olimme Sulo Eskelisen kanssa aikanaan läänin nuorisolautakunnassa ja sitä kautta tiedän varmasti,että Lieksa sai silloin huomattavan rahasumman 700,000mk nuorisotiloihin kulttuurikeskukseen joiden käyttö nimenomaan pitää olla nuorisotoiminnassa ,joten kannattaako lähteä ottamaan tässä asiassa riskejä? markku Korpinen

9

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuokkarin_valtaus

      Vt. kaupunginjohtaja Matti Taponen on meille muille lähes käsittämättömassä viisaudessaan päättänyt ottaa nuorisotilat kaupungin kanslian käyttöön. Tällä toimenpiteellä hänet tullaan muistamaan kaupunginjohtajana, joka sai jotain aikaa lyhyessä ajassa. Esko Lehto ei saanut koko valtakaudellaan mitään aikaan, ei ainakaan mitään positiivista. Ikävin aikaansaannos oli somalien houkuttelu Lieksaan.

      • serkkupoeka

        Taponen on uransa huipulla :)


    • Tuo summa minkä mainitsin maksetiin sitten Hotellin rakennustakauksia ja haluaako sitten vt saman tempun saada aikaan?
      Eli tiedoksenne vaan olen sanani sanonut asiasta eli olisi hyvä tässä vaiheessa ottaa asia selvitettäväksi

      • Lieksatakaa

        Oliko Puustelli aikoinaan Tulikettu nimeltään? Meni konkkaan.


      • Pystysen_hotelli
        Lieksatakaa kirjoitti:

        Oliko Puustelli aikoinaan Tulikettu nimeltään? Meni konkkaan.

        Tulikettu oli, mutta siitä tuli susi (Tulisusi).


      • hyvinalkoi
        Lieksatakaa kirjoitti:

        Oliko Puustelli aikoinaan Tulikettu nimeltään? Meni konkkaan.

        Muistampa Tuliketun harjannostajaisjuhlan. Iso määrä pukupäällä olevia kunnan napamiehiä,makasi kuin siat pahnassa, siellä juhlatilassa. Osa omassa oksennuksessaan.


      • Sillon kävi tuon pesän vihkimässä eduskunnan puhemise joka ei asiasta muistanut tavanneensa noita henkilöitä kuitenkin kun olin silloin toiminnan mies ja ja nuorempi niin minulla oli koulutustilaisuudessa kuva,että mistä puhun niin sain kiitoksen opettajalta, että noin pitää puhe rakentaa todistusaineistoa käyttäen. siinä veljet kilistelevät maljoja


      • Lieksatakaa kirjoitti:

        Oliko Puustelli aikoinaan Tulikettu nimeltään? Meni konkkaan.

        Kyllä ja jopa vaadittiin kynnysrahoja betonifirmalta minulla on kuulustelupöytäkirjat tallessa


      • hopeaa98
        Pystysen_hotelli kirjoitti:

        Tulikettu oli, mutta siitä tuli susi (Tulisusi).

        Sori vaan se oli Hopeakettu ei Tulikettu. Tulikettu on tai ainakin oli Sotkamossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4372
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2822
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2582
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1556
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1498
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1219
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      184
      1003
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe