Moi!
Onko pakollista käyttää "7H Vuokratulot – osakehuoneistot (3011)" lomaketta, vai riittääkö että kaikki tiedot täytetään veroilmoitukseen?
T: Asuntosijoittaja
Pakko käyttää "7H Vuokratulot – osakehuoneistot"?
5
762
Vastaukset
Hei ja kiitos kysymyksestäsi.
Ilmoitus onnistuu kätevästi Veroilmoitus verkossa -palvelussamme, tällöin ei paperi lomakkeita tarvitse erikseen enää toimittaa.
Paperisella veroilmoituslomakkeella ei ole vuokratuloista tarvittaville erittelytiedoille tilaa joten ilmoitettaessa tietoja paperilla, täytyy lomake 7H myös täyttää.
Ystävällisin terveisin
Satu E verotiimistä- Asuntosijoittaja
Moi Satu, kiitos vastauksesta!
Haluan vielä varmistaa että ymmärsin sinut täysin oikein - eli kun täytän veroilmoituksen verkossa, en tarvitse käyttää 7H-lomaketta ollenkaan, ei siis myöskään sähköisenä?
T: Asuntosijoittaja Kiitos jatkokysymyksestäsi.
Kyllä, ymmärsit aivan oikein. Kun teet ilmoituksen Veroilmoitus verkossa -palvelulla, ja siellä kohdassa vuokratulot niin silloin ei erillistä 7H- lomaketta enää tarvita sillä ilmoitat palvelussa kaikki tarvittavat tiedot.
Keväisin terveisin
Satu E verotiimistä- Asuntosijoittaja
Kiitos nopeasta vastauksesta Satu! :-)
T: Asuntosijoittaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859