no eipä silti ei ole pelkoa töihin lähtemisistä
päivystin koko yön palstalla
eisoiniwätys
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lisään vielä, että työtäni on toimia keskustelupalstoilla Venäjän hyväksi, siitä saan sisällön yksinäiseen elämääni.
Mä joka päivä töitä teen ja seitse.......
Punavihreiden anarkistien takia hän on täällä tänään
Neuvostoliitto ulkoisti raiskaajatappajan Suomeen
Tehtyään lisää iljettäviä raiskaustapporikoksia Suomessa hänelle annettin kansalaisuus kukkahattuanarkisten toimesta
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015042619583260_uu.shtml
"Somalitaustainen mies on tullut Suomeen aikoinaan Neuvostoliiton kautta. Kun Hussein vangittiin toistamiseen vuonna 1995 hänellä ei poliisin mukaan ollut Suomen kansalaisuutta, vaan hän oli oleskellut maassa pakolaisstatuksella.
Iltalehden haastatteleman viranomaislähteen mukaan olisi erittäin epätodennäköistä, että mies olisi vankeusaikanaan saanut Suomen kansalaisuuden, mikä olisi luonnollisesti este karkottamiselle.
Itä-Suomen yliopiston rikos- ja prosessioikeuden professori Matti Tolvasen mukaan paljon lievempiinkin rikoksiin syyllistyneitä on karkotettu Suomesta vankeuden jälkeen.
- Avioliitto on kyllä painava peruste arvioinnissa, mutta myös toistuvuus ja rikoksen laatu vaikuttaa ratkaisuun. Karkottamisiin on päädytty vahvoista perhesiteistä huolimatta."