Syyria, edes puoltakaan Suomen pinta-alasta

Luulin sitä isommaksikin valtioksi. Kahvinporot väittävät kuitenkin toista.
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanooko 22,000.000 milj. asukasta tuosta lähi-idän maasta sitten mitään?

Äänestä
  • Pinta-alasta oli kysymys, ei asukasluvusta. Mut se on surullista, että suht hyvinvoiva maa ajautui pitkälliseen sisällissotaan.
    Siinä on vain häviäjiä. Presidentti al Assad esittäytyy turvallisena maan isänä. On sitä ehk omalle klaanilleen.

    Äänestä

Nyt oli tieto 2014 --- 17,951,639 (51) sijalla
Pintaala 185,180 Km/"

Äänestä
  • Pakolaisia sieltä on hakeutunut pois, jotka vain kynnelle on kyenneet, osa ilmeisesti myös rajojen ulkopuolisilla leireillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä-varasto_zsah kirjoitti:

Luulin sitä isommaksikin valtioksi. Kahvinporot väittävät kuitenkin toista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu