Voi kun pystyisit antamaan anteeksi

En pääse ylpeytesi muuristä läpi.. en sitten millään, vaikka tunteet kuohuu puolin ja toisin pienestäkin kontaktista.

Miksi pitää ymmärtää mitä menetti vasta kun on liian myöhäistä? Voi typeryyksien typerys! Ihan rikki, vaan oma vika. Vasta vuoden kitunut, eiköhän se kohta helpota. Ei mulla muuta.

https://www.youtube.com/watch?v=xqCKvUSik-I
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

anteeksi? Tietääkö hän noista tunteistasi?

Äänestä
  • Olen pyytänyt monta kertaa, eri tavoin, niin rehellisesti ja syvältä kuin kykenen. Oli liian sekava elämäntilanne, en ollut oma itseni. Omat tunteeni tunnistin kunnolla vasta jälkikäteen ja olen niistä puhunut. Paljon. Ja se nostattaa heti valtavat aallot... mutta kerta toisensa jälkeen hän raottaa ovea vain painaakseni sen edestäni kiinni vihaisena siitä, että tunteistani hänelle puhun.

    Äänestä

että vasta liian myöhään tajuaa .. et oo ainoo.

Äänestä
  • Jep. Olin loukannut jo liikaa. Run away, run away...

    Äänestä

Tuollaisia te miehet olette. Ette tajua ennen kuin on liian myöhäistä.

Äänestä
  • Voi AP olla nainenkin.

    Äänestä

että anteeksipyyntösi niin kuin kaikki muukin on tapahtunut palstalla anonyymisti, niin kuin aloituksesikin.

Äänestä
  • Erehdyt pahasti. Kunhan nyt avauduin tuntojani anonyymisti tässä... ne oikeat asiat olen hänelle kertonut kasvotusten, puhelimessa, viesteissä. Paljon olen puhunut, sanonut kauniisti, pyytänyt anteeksi, kertonut että välitän. Kymmeniä kertoja suoraan sydämestä.

    Lopulta saan aina ryöpyn kuraa niskaan. Ymmärrän nyt mitä tehdä. Antaa olla.

    Äänestä

  • Mitä_tehdä kirjoitti:

    Erehdyt pahasti. Kunhan nyt avauduin tuntojani anonyymisti tässä... ne oikeat asiat olen hänelle kertonut kasvotusten, puhelimessa, viesteissä. Paljon olen puhunut, sanonut kauniisti, pyytänyt anteeksi, kertonut että välitän. Kymmeniä kertoja suoraan sydämestä.

    Lopulta saan aina ryöpyn kuraa niskaan. Ymmärrän nyt mitä tehdä. Antaa olla.

    Mitä sinä häntä enää vaivaat asenteesi on sama ja hän ei todellakaan näe sinussa enää mitään kaunista.Mene itseesi miksi teit niinkuin teit. Eiköhän se avaudu kun tarpeeksi pohdit ja sama lopputulos.

    Äänestä

  • Pitääkö joku jättää anonyymipalstalla rauhaan? No tietysti, jos toisesta vaan ikäviä ajattelee ja vain kiusata haluaa, mutta mukavia viestejä on kiva lukea ja joskus ne saattaa jopa tukea irl asioita.

    Äänestä

Ylpeyttä on, muttei kuolemaksi asti. Ei vain pysty enempään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä_tehdä kirjoitti:

En pääse ylpeytesi muuristä läpi.. en sitten millään, vaikka tunteet kuohuu puolin ja toisin pienestäkin kontaktista.

Miksi pitää ymmärtää mitä menetti vasta kun on liian myöhäistä? Voi typeryyksien typerys! Ihan rikki, vaan oma vika. Vasta vuoden kitunut, eiköhän se kohta helpota. Ei mulla muuta.

https://www.youtube.com/watch?v=xqCKvUSik-I

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu