Minun tapani ei ole miettiä mitä muuta ajattelevat. Elän päivän kerrallaan vain eläen sellaisena kuin olen. Alitajunta tekee työtään ja näen asiat kuvina, jotka yhtä-äkkiä pulpahtavat pintaan. Se tärkein kuva on olla minulle tärkeimmän ihmisen kanssa sylikkäin ja siihen kuvaan mahtuu vain yksi mies.
Olen kaivannut
lintujenleikki
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja miehen nimi on..??
Kille.
se on "yhtäkkiä".
yht'äkkiäpä.
On, ja puuttuvia pilkkuja on myös ärsyttävissä määrin.
Molemmat muodot käyvät.
http://fi.m.wiktionary.org/wiki/yhtäkkiä
kyllä sen voi kirjoittaa yhtä-äkkiä tai yhtä äkkiä ... aivan ymmärrettävää ja alkuperäistähän se on...
http://www.nic.fi/~rsuonio/oikeinkirjoitus/
Sehän on ihan hyvä tapa olla sinut itsensä kanssa ja luottaa itseensä. Itsetunto on kunnossa ja ei ole tarvetta pohdiskella muiden ajatuksia ja mielipiteitä itsestä.
Itse kuvittelen välillä kulkiessani kaupan kassaneidin elämää, mietin millaiseen kotiin hän menee ja mitä miettii asiakkaistaan. Mietin bussin kuljettajan arkea, entäpä jos ajaessa väsyttää. Konduktöörin aatteita matkustajistaan yms. Se on minusta antoisaa, kuvittelen usein, millaista olisi elää heidän housuissaan.
Häntä mietin myös jälleen, miten kokee tilanteen, eihän ole pahoittanut mieltään jostain, eihän ole epävarmuutta ja surua. Lisäksi rakastan huumoriaan, sitä mietin myös usein.
Tjaah ... tulee mieleen vain yksi, tärkeä kysymys:
mitä lintuja ne on?