Vauhtisokeus hirvittää

Tulee sanottua asioita, joita katuu myöhemmin. Sellainen tunne tulee nyt. Mukavaa iltaa.
Välitän silti.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

onko sullakin ? mulla nimittäin välillä kans.

Äänestä

Aivan normaalia, jokaisella, joka uskaltaa elää, iskee välillä enemmän tai vähemmän vauhtisokeutta, kun innostuu, normi keissi. Sitä itse vaan pohtii ja analysoi omia juttujaan liikaa, ei muut jää niitä miettimään. Suomalaisten "vauhtisokeus" on vielä pientä, mitä jossain vaikka Italiassa

Äänestä

Hän on vain niin tärkeä minulle, että välillä pelkään hänen suuttuneen jostain, käsittäneen väärin jotain tms. Tykkään hassuista jutuista, mutta samalla pelkään näitä asioita. Kaikkein eniten kuitenkin sitä, että hän odottaisi vastausta minulta johonkin enkä huomaisi sitä.
Hän on tärkeä minulle, kun vihdoin taas saan olla "lähellään".

Äänestä
  • Tietääkö itse tärkeys, että olet hänelle tärkeä? tai siis hän on sinulle tärkeä?

    Äänestä

  • VieläTärkeämpi kirjoitti:

    Tietääkö itse tärkeys, että olet hänelle tärkeä? tai siis hän on sinulle tärkeä?

    Tietää.

    Äänestä

  • Ehkäpäsehkä kirjoitti:

    Tietää.

    En ole varma:DDDD

    Äänestä

Kerran kun laukasee johan helpottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buona-sera kirjoitti:

Tulee sanottua asioita, joita katuu myöhemmin. Sellainen tunne tulee nyt. Mukavaa iltaa.
Välitän silti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu