Venäläistekniikka jyllää jälleen?

Taasen on saatu todiste venäläistekniikan luotettavuudesta. Jos Venäjän ydinohjukset on rakennettu samoista rakenneosista, niin silloinhan niillä ei ole mitään pelotevaikutusta.

Staputler ei uskalla laukaista yhtään ydinohjusta, koska ne saattavat heti mennä pois kontrollista pudota Venäjän omalle maaperälle?? Paukutteleeko sotahullu Staputler henkseleitään ihan turhaan eli Venäjä valehtelee tässäkin asiassa.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015042919601624_ul.shtml

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikeuksia myös maan pinnalla?

      Jos huonolaatuiset venäläiset raketit putoilevatkin holtittomasti taivaalta, niin yhtään parempia eivät ole venäläisten maakulkuneuvotkaan. Voitonpäivän kenraaliharjoituksissa Venäjän uusin panssarivaunu tussahti keskelle Punaista toria. Mitenkähän tämä vaunu toimii rintamaolosuhteissa, koska se ei pysty etenemään edes Moskovassa torilla? Ihmeellistä on tämä venäläinen tekniikka.

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015050719644411_ul.shtml

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      41
      6105
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      307
      5047
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4851
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      135
      4659
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3877
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1792
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1772
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      217
      1475
    Aihe