Jahas, nyt alkaa lakkoilut :D

Ilmailu-Unioni vai mikälie on ilmoittanut Finnairiin kohdistuvasta tukilakosta reilun viikon päästä.
Oikein odotan sitä että SDP jää hallituksen ulkopuolelle ja ay-väki alkaa touhuamaan lakkoja.
Otetaan popcornit ja Pepsi Colat esille ja seurataan kuinka Suomi laittaa vihdoin ja viimein Ay-liikkeet polvilleen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Oikein odotan sitä että SDP jää hallituksen ulkopuolelle ja ay-väki alkaa touhuamaan lakkoja."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015043019607722_uu.shtml

Persut on jo pihalla hallituskuvioista.
Ja demarit ei mene kokoomuksen kanssa enää samaan hallitukseen.
Joten Suomeen saadaa nyt vihdoin ns.punamultahallitus.

Äänestä

Totta, ei myöskään huono uutinen ole se, että demarit joutuvat irtisanomaan toimistostaan väkeä "vaali jytkyn" jälkeen. Mihinköhän nämäkin apinat kuvittelevat pääsevänsä töihin? Jatkuva työnantajalle vittuilu ja kapuloiden rattaisiin heittäminen maksoi nyt 19paikkaa eduskunnasta. Nautin. Nyt olisi aika lopettaa liittojen jäsenmaksun verovähennys ja sen jälkeen meillä olisi paljon työttömiä, moni-osaajia. Demareille tiedoksi moni-osaaja ja demari = vittuilua.

Äänestä

SAK pelastettua eläkerahamme Sipilän kynsistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TuleeOlemaanHauskaa kirjoitti:

Ilmailu-Unioni vai mikälie on ilmoittanut Finnairiin kohdistuvasta tukilakosta reilun viikon päästä.
Oikein odotan sitä että SDP jää hallituksen ulkopuolelle ja ay-väki alkaa touhuamaan lakkoja.
Otetaan popcornit ja Pepsi Colat esille ja seurataan kuinka Suomi laittaa vihdoin ja viimein Ay-liikkeet polvilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu