Omatiedoitus

Tutkiskelijatar

Mitä mieltä olette sananjulistajien polliittisesta osallistumisesta?
Jumala on käskenyt saarnata sanaa ja pysyä hengellisellä tiellä.
Politiikka on jatkuvaa kompromissien tekemistä ja minä koen että
kuljetaan kahta tietä jos aletaan maailman kanssa sopimuksia tekemään.
En sano tätää tuomitakseni, vaan koen näin.
Siunausta teille kaikille.

4

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syväinto

      Olen kokenut kahden tien toisin, mutta olet lähinnä totuudessa. Ei, se ei käy kertakaikkiaan, vaikkakin tiedetään, kuinka kurja ihminen suvaitsuvaisuudessaan on itselleen.

    • äänestäjä68

      Jokaisen uskovan velvollisuus on äänestää uskovia ja Raamattua kunnioittavia eduskuntaan.vain ajattelemattomat ei tee niin. Ja kiitos heidän, suomeen säädetään yhä raamatunvastaisempia lakeja.turha sitten valittaa kun kristinuskon harjoittaminen, kristilliset koulut ja evankeliointi kielletään lailla. Nyt jo suvivirsi, joulujuhlat ym.on vaarassa ja ateistinen evoluutioaivopesu on pakollista joka koulussa ja pian joka pvkodissa.avioliittokin vaarassa.ja koko kansa saa kärsiä synnin tuomasta kirouksesta, myös uskovat.Suututtaa politiikkaa vastustavien uskovien yksinkertaisuus.järki käteen, kiitos! Herää please.

      • YLKÄSAAPUUVALVOKAA

        Nyt, pienokainen Herrassa, sinä tullet heräämään itse. Nimittäin; 'Se päivä (?)ei tule, ennenkuin LUOPUMUS ENSIN tapahtuu..'. Herra Jeesus johtakoon Sinut jonkun palvelijansa luo, joka Häneltä saaduin Armoituksin opettaisi Sinulle mitä tuo 'se päivä' tarkoittaa. Maailma on pahan vallassa ja lähestyy Loppuaan ja laittomuuden ihmisen ilmestymistä. Pyhät temmataan Vihan ajasta..Jeesus Ylkämme on niin luvannut! Joten..älä rakasta maailmaa äläkä mitään, mitä siinä on. Jos joku maailmaa rakastaa, kuinka hänessä -enää voi pysyä Isän Rakkaus...Meidän piti valvoman..ettei kukaan veisi kruunuamme..ja säilyttäkäämme ensirakkaus Herraan Jeesukseen! Lue tästä vaik Ilmestyskirjasta, johtakoon Sinua kaikessa Herra Jeesus Itse. Raam väännös 1992 ei ole pätevä..huom. Siunaten, Rakkaudella!


    • Sekaannuksessa

      Niinpä niin.
      Kysymys on siitä että jos Jumala on kutsunut sananjulistajan
      tehtävään,voiko siitä vaan mennä maailmanihmisten kanssa
      kompromisseja tekemään. Asia vain puhuttelee minua.
      Siis tarkoitan tällä vain sananjulistustehtävässä olevia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1557
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      1495
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1088
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      891
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      864
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      610
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe