Elisan ilmalangat

Mistä löytyy sellainen sähköposti osoite,jonne voin tehdä ilmoituksen pellolla makaavasta katkenneesta puhelin langasta?
En löydä sellaista osoitetta Elisan sivulta,vain kaikkia muita häiriöilmoituksia voi tehdä.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos! Niin olikin ,vaan kun ei ole minun liittymä eikä vika ole minun puhelimessa, niin jätin ilmoituksen tekemättä, kun näyttää olevan maksullinen käynti ,ja minä ehkä maksumiehenä.Senhän voi katkaista pois ja kääriä paalun ympärille, niin ei häiritse pellolla kulkijoita. Tällaiseksi meni sitten linjojen huolto.

Äänestä
  • Olen itsekin käyttänyt tuota sivua lähistöllä vaurioituneesta puhelinkaapelista ilmoittamiseen eikä se mitään maksanut. Laita henkilötietokenttiin jotain satunnaisia merkkejä, jos tarpeettomasta käynnistä veloitus huolestuttaa ja selosta tilanne kenttään "Miten ongelma ilmenee?"

    Äänestä

  • Kysykääpä Korpi-Tassin Paulilta yhteystiedot Elisaan

    Äänestä

Hoh hoi, no onpas fiksua täällä kysellä yhteystietoja, soita Elisalle.

Äänestä
  • Kyllä katsoin sitäkin mahdollisuuttaa,mutta kas oli 13 puhelua ennen minua,ja koska asia ei minua mitenkään koske ,niin miksi jonottaisin noin kauan. Sähköpostia olisin voinut lähettää, vaan antaapa sitten johdon maata maassa.

    Äänestä

  • johdoton kirjoitti:

    Kyllä katsoin sitäkin mahdollisuuttaa,mutta kas oli 13 puhelua ennen minua,ja koska asia ei minua mitenkään koske ,niin miksi jonottaisin noin kauan. Sähköpostia olisin voinut lähettää, vaan antaapa sitten johdon maata maassa.

    Olisit voinut ilmoittaa sen tuolla verkkolomakkeella. Ei siitä mitään kuluja sinulle aiheudu.

    Äänestä

..laittakaa s-postia elisan yhteystiedoissa olevalla jollekkin "johtajalle " ja pyytäkää osoittamaan viesti asianomaiseen "prosessiin"..iso talo isot toimintaorganisaatiot..ei siellä edes kaikki tiedä koko ppo:sta..ei korpi-tussukkaa , mäntylyyliä eikä joutomaata siellä tunneta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pudotus kirjoitti:

Mistä löytyy sellainen sähköposti osoite,jonne voin tehdä ilmoituksen pellolla makaavasta katkenneesta puhelin langasta?
En löydä sellaista osoitetta Elisan sivulta,vain kaikkia muita häiriöilmoituksia voi tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu