Raatihuoneella lauloi Porin Mieslaulu, parkissa seisoi ruma vanha Rolls-Royce, jota kansa jaksoi kummastella. Mutta missä olivat teinityttöjen stringit?
Onko porilaisten teinityttöjen vanhemmat niin tiukkiksia, että tytär ei saa kulkea stringeissä julkisella paikalla? Tai pitää stringejä farkkujen alla, jos nyt ei pikkupöksyissä kehtaa esiintyä julkisesti.
Se on nimittäin karmea näky, kun strech-farkkujen alta pilkottaa teinitytöllä normipikkupöksyt. Kyllä stringit ovat ainut vaihtoehto strech-farkkujen alle tai ei alushousuja ollenkaan!
Miksi tämä viesti ei mene läpi sinne teinien vanhemmille?
Missä teinityttöjen stringit?
11
386
Vastaukset 11
Juujuu kamalata on maailman meno nykyisin. Ennenvanhaan kivat tytöt kulkivat ilman alkkareita. Tuuli se mukavasti hiveli pyllyä.
- kunnon_tyttö
Tuttu juttu juhannuksen juhlinnasta. Tytöillä minihameet ja kaikki tietysti ilman alushousuja...
- tuoksu
Oot vähän vanha gubbe, kun kun noista kalsareista jaksat kiinnostua. Uskon kyllä, että sinä se olet joka käy niitä pihojen kuivaustelineistä nuuhkimassa. Myytkö kirppiksellä.
- pedarithirteen
Karipekka taas kuolaa lapsia ja toisten omaisuutta.
Karipekan älylliset lahjat ovat lapsen tasolla.- vanha_gubbe
Kukas tiukkapipo se siellä huutelee
Relaa vähän
https://www.youtube.com/watch?v=M5aYlg5GC0s
ja
https://www.youtube.com/watch?v=0NFd2IgsGj0
huomaa, että string-bikinit on ihan normisettiä. - pedaritkalmistoon
vanha_gubbe kirjoitti:
Kukas tiukkapipo se siellä huutelee
Relaa vähän
https://www.youtube.com/watch?v=M5aYlg5GC0s
ja
https://www.youtube.com/watch?v=0NFd2IgsGj0
huomaa, että string-bikinit on ihan normisettiä.Ei mielestäni ole tiukkapipoista vihata pedofiilejä.
- aiheen_vierestä
pedaritkalmistoon kirjoitti:
Ei mielestäni ole tiukkapipoista vihata pedofiilejä.
Missä vaiheessa tässä ketjussa mistään pedofiileista on puhuttu? Aiheena on stringit.
- dyuniii
Eikös stringejen aika ollut viime vuosikymmenellä. Vai ovatko ne tulleet taas muotiin? Kun noita alusvaatteita katselee lehdissä naisilla näkee usein päällään hipsterit tai jopa bokserit.
- vanhavitunnuolija
Stringit on menneen talven lumia. Ainoastaan peräkamarin runkkaripojat enää nykyään niistä haaveilee.
- silmä_kovana
Hipstereillä noi teinitytöt tuntuvat vetelevän, mitä on tullut katsottua.
- neitsytpekka
Aripekalla ei voi mitenkään olla tietoa minkälaisia alushousuja muut kuin hänen äitinsä käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.971639Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu471083- 16938
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40858Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.82778- 93756
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17747- 16745
- 46738
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27717- 63705
- 68692
- 47684
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97661Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56605- 47594
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47586Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131585Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla152556Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31555