hehehe,ihan naurattaa , joudun 200e/kk maksamaan 20% veroa...heheheheee, helvettisoikoon tätä suomen verotusta....jessssss....yhteensä saan 760e/kk netto...jepssssss ...verot nousuun , onneksi tonne perintään sopii perijät, siellä on nimittän tilaa myös verottajalle , kun joudun maksamaan lisä veroja 200e...heheheheheh,,veoi helvetti
kelan raha
163
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Etuuksista ei saa samanlaisia vähennyksiä kuin palkkatuloista
Vaikka etuudet ovat pienempiä kuin palkka, veroprosentti ei silti välttämättä pienene. Tämä johtuu siitä, että etuuksista ei voi tehdä samanlaisia vähennyksiä kuin palkkatuloista. Vain palkkatuloista tehtäviä vähennyksiä ovat esimerkiksi tulonhankkimisvähennys, ansiotulovähennys, työtulovähennys, lakisääteiset eläkemaksut sekä työttömyysvakuutusmaksut."
https://www.vero.fi/fi-FI/Henkiloasiakkaat/Verokortti/Verokortti_etuuksille(32529)
Jos tuesta tehtävä ennakonpidätys tuntuu liian pieneltä tai suurelta, kannattaa tarkistaa ennakonpidätysprosentti veroprosenttilaskurilla osoitteessa www.vero.fi/verolaskuri. Kelaa voi pyytää korottamaan Verohallinnon antamaa ennakonpidätysprosenttia suullisesti ilman muutosverokorttia.
http://prosentti.vero.fi/VPL2015/Sivut/Aloitus.aspx?kieli=fi-FI