Huvittaa, miten jotkut viranomaiset ovat hereillä. Heitä pelottaa kansalaisten aktiivisuus. Äkkiä poistoon neuvot asiakkaalta asiakkaalle.
Ota vaan tukihenkilö ja on aivan laillista nauhoittaa palaveri.- Kyse on asiakkaan edun mukaisesta palaverista. Asianosainen saa nauhoittaa ja ottaa tukihenkilön. Sossun on turha osoittaa mieltä ja syöksyä ulos palaverista - lakimiehen perään. Niin kuin eräällä on tapana.
Kas vain, tukihenkilö - ketju poistettiin
8
154
Vastaukset 8
- Saanko.toimia
Mitähän tännekkin saa kirjoittaa,kun alkamani ketju poistettiin.Eikö todella tällä sivulla saa kysyä neuvoa.
Jos nuori pyytää tuekseen soskuun jossa häntä kiristetään ensikotiin täysin mielivaltaisesti.
Kysymyshän oli saanko toimia tyttöni tukihenkilönä hänen pyynnöstään ja voiko sasku kieltää.
Onneksi ehdin saada ennen ketjun poistoa asiallisia vastauksia joista kiitän teitä. - maakunt
Missä päin Suomea? Voin melkein arvata. Laita vaikka maakunta. Tuntui polttelevan tuo palavereista pois ryntäilevä sossu, joka uhkailee lakimiehellä.
- Saanko.toimia
Uusimaa on kyseessä.
- huuh
No ei ollut sama paikka. Ehkä siellä ei uhkailla lakimiehellä.
- terak
Oli ihan asiallinen ketju, joten mikä lie vaivannut poistajaa? Käsittääkseni on oikeus tuoda tukihenkilö, jos menee palavereihin.
- luotsaaja
Samaa ihmettelin. Minunkin mielestä täysin asiallinen. Voiko aloittaja poistaa ketjun? Vai onko täällä edelleen joku "luotsi", joka tahallaan käy tekemässä kiusaa. Jonkin aikaa sitten täällä oli luotsi, joka haastoi riitaa, vei viestejä poliisille ja poisteli niitä miten halusi. Uhkaili jopa kirjoittajia ja sitten poisti viestinsä.
- hölmöä-
Tämä taitaa olla yleistä biovanhemmat palstalla. Silkkaa kiusantekoa poistella asiallisia ketjuja.
- Saanko.toimia
Aloittaja eli minä.En ole poistattanut ketjua koska kaipasin tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498