kuinka paljon autoa pitää purkaa että saa kytkimen vaihdettua 2006vm 2ltr diesel manuaali peugeottiin,näyttäisi siltä ettei laatikko mahdu alaspäin eikä sivulle,täytyykö purkaa ripustuksia sekä runkopalkkia pois edestä,vai saako vedettyä senverran erilleen että kytkimen ja vauhtipyörän saa vaihdettua,taitaa ainakin levyn keskitys olla hankalaa ahtaassa raossa,
407 vaihdelaatikon irroitus
ainaruuvaamassa
145209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kaadu konehuoneeseen ison mahan kera niin tipahtaa laatikko.
Nostaa kone pois, vaihda nokkahihna ja vesipumppu samalla.
https://www.youtube.com/watch?v=Eg7snxc7afM
Samalla periaatteella kuin sitikassakin.
Mutta jos on ajokunnossa niin pirssi viroon korjattavaksi. Merkkiliikkeessä on noin pulta edullisemmat hinnat kuin Suomessa ja takuukin pelaa.
Kannattaako tuota nyt julkisesti mainostaa. Kun suomalaiset tekee tuonne rynnäkön, hinnat alkaa nousta samantien ja hintaetu katoaa lauttalippujen hintoihin.
On se kouhian suuri homma kyllä tulloo kalliiks suomen puolella!
Ei se kovin iso työ ole. Mutta korjaamo hinta kun näillä laakkosilla ja muilla koijareilla on jo yli 95€ tunnilta ja laskun päälle laitetaan ties mitä pientarvike ym, prosenttilisiä , niin satasella se auto on 45 minuttia siellä korjaamolla
Jää vähemmän syötävää ja laihtuu.
Lähtee alaspäin,etupalkki pois ja kone pitää saada tuetuu säädettävällä puomilla,kun sitä pitää laskee,semmosta kapinetta tuskin sulla on.Veemainen homma korjaamollakin,olikohan ohjeaika jotakin 6,tuntii?
Mahan siirtoon kuluu jo kaks tuntia..puuh,puuh onko itärajalla viinaa
Alussa olit vain säälittävä, nyt et enään sitäkään.
Lihavilla trolleila paha olla kun yrittävät sysätä omat ongelmansa pösöökuskien niskaan ihroinensa.
Itellä ens viikolla edessä kytkin homma. Viroon turhan pitkä matka, joten jos on oikeaa kommenttia niin otan kiitollisesti vastaan.
-07 bensa farkku.
Mulla on viinat loppunu. Eikä pösö starttaa. Millä pääsee itärajalle.