Ketkä hakkasi melusta valittaneen Vappuna?

nimiänettiin

Ilmiantakaa akaalaiset ne jotka hakkasi omakotialueella perheenisän joka valitti metelöinnistä yöaikaan!

Pelkäättekö näitä hakkaajia, ja ovatko he hakanneet porukkaa usein? Onko vain rikkaiden tekeleitä, jotka perinnöllä nyt rakentaa taloja ja höykyttää naapureitaan kuin häjyt pohojammaalla!?

6

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäminäsukupolvi

      Eiköhän nää ole jotain nyrkillä tapettavia nistejä, jotka toivottavasti päättävät päivänsä ennenaikaisesti, niin kuin tämän tapaisilla kuminkäytön laiminlyömisestä syntyvillä vahinkolaukauksilla yleensä on tapana. Silti olisi kiva tietää nimet, linkit someprofiileihin ja mielellään vielä tämän autonromun rekisterinumero, jos sattuu kadunvarrella joskus näkemään.

    • UusinaapuriVEKS

      Samaa mieltä edellisen kanssa. Tuollainen teko jättää uhriin syvät henkiset arvet,eikä tule olemaan helppoa luottaa enään kehenkään .

    • bgfvgfb
    • Rauhaa

      Tumaroidaanko vasta sen jälkeen kun faktat on lyöty pöytään jospa sovittaisiin tämä asia,ennen, kuin asiasta kehkeytyy vakavampia ja isoja asioita..otetaan objektiivinen asenne mukaan elämän arkeen..ok..

    • Samivissiin

      Voi perheenisä parka. Turha käydä itse ensiksi kiinni ja sitten vinkua kun sattuu. Jännä miten äijä heti romantisoitiin isukkina ja vastapuoli juhlivina paskoina. Kuinkahan moni akaalainen ihana isä veti muijaansa turpaan lastensa nähden tänäkin vappuna? Taitaa tälläkin perheen isällä olla hiukan ongelmia agressiivisuutensa kanssa. Kannattaa pysyä siellä oman tonttinsa sisäpuolella riehumassa niin ei tarvitse tätäkin myötähäpeää lukea iltalehdestä.

    • Itsekin akaassa asuneena ei tule yhtään ikävä niitä mielipuolia. On olevinaan niin porvaria naapurissa mutta siitä huolimatta sikaillaan ja melutaan kuin viimeistä päivää. Korkea-arvoisissa ammateissa ja luulisi ikäihmisten osaavan käyttäytyä mutta ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2302
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      235
      2238
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1508
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      24
      1323
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      41
      1289
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      132
      1261
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      979
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      979
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      932
    Aihe