Naine, oot

sää jo päättäny?
38<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Päättänyt mitä....kiinnostaa tietää...

Äänestä

seinänaapuri.

Äänestä

Mun naapuri stalkkaa mua joten tää vois olla siltä..? En vaan tiedä kuka se on. Oon päättänyt, etten huoli kuin yhden tutun joka ei halua mua, joten sori vaan naapuri - jätä mut rauhaan viimein. Pelkkä seksi tuntemattoman kanssa ei vois vähempää kiinnostaa!

Äänestä

Harkitsen minuutin.. Eiku tunnin eiku voiks miettii koko päivän.. Mitä mun pitikään päättää?? Palataan ens viikolla eiku vuonna eiku eiku.
Yhdes asias ei o mitään päätettävää mutta joku onki päättäny puolestani niin ei siitä enempää.

Äänestä

Hitto, älä painosta sitä koko ajan!

Äänestä
  • Älä sää ny puutu tähä.

    Äänestä

Haluan hänet. Siinähän se päätös, mutta kun ei enää vastaa mulle, niin yksin on vaikea mitään tehdä.

Äänestä
  • Kenet sää haluut? Tuuks avaan oves?

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Kenet sää haluut? Tuuks avaan oves?

    Hänet, entisen "naapurin" vastapäätä haluaisin.

    Äänestä

ja en kyllä asu enää naapurissasi vaikka osoitetiedot niin väittävätkin,,

Äänestä

Joo, vanilja-kinuski jäätelö ja sellainen ihan pieni ristipää ruuvimeisseli olis kyllä ihan jees. :p

Äänestä
  • Emmää kyl tota tarkottanu... Mikä sult on rikki?

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Emmää kyl tota tarkottanu... Mikä sult on rikki?

    Ei mikään. Patteri pitäis vaan vaihtaa yhteen mittariin. On vaan niin pikkusia ruuveja siinä..
    Menes nyt vastaileen ketjun muille naisille. ;) Minä menen nukkumaan.

    Äänestä

  • Miks mää niil?

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Miks mää niil?

    Siksi että herrasmiehillä on laaja sydän ;D Ei... koska moni pettyy ja pahalla mielellä ei saa unta. :) Mulla on sulle vinkki. Tee seuraava tehtävä:

    "D. "Rakas minä!"

    Kirjoita itsellesi kirje, jossa asetat itsellesi tavoitteita ja kirjoitat itsesi nähtäväksi unelmasi. Kirjoita kirjeeseen myös, miten saavutat unelman!

    Kirjeeseen voi esimerkiksi kirjoittaa:
    Ajatuksia ja toivomuksia siitä, millaisen toivot elämäsi olevan vuoden kuluttua:
    - Työ ja yksityiselämään liittyviä tavoitteita
    - Minkälaisia pieniä askeleita otat kohti päämäärää
    - Mistä tiedät, että toiveesi on toteutunut
    - Sanonta tai motto, joka voi auttaa sinua saavuttamaan toiveesi

    Halutessasi voit kuvittaa kirjeen piirroksilla tai lehtikuvilla. Laita kirje kuoreen, sulje se ja kirjoita kuoren päälle oma nimesi ja päiväys vuoden päähän tästä päivästä. Laita kirje hyvään talteen odottamaan, sillä vuoden päästä saat arvokasta postia."

    Äänestä

  • Sää terapoit mua!

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Sää terapoit mua!

    sori :) Terapoi sinä minua välillä. Koin kaunarit shokin.. :( Katsoin kaunarit tänään ja ihan oikeasti mua naurattaa se sarja! Tyypit menee avioon vähän arpoen. Se kuka tulee paikalle kello se ja se, siitä tulee aviomieheni tyylillä.

    Yksi tekee oharit niin sitten otetaan vierestä lennosta vara aviomies, jonka kanssa pika avikseen. Muutama päivä myöhemmin selviää että tämä ykkös aviomiesehdokas oli vaan myöhästynyt (mikä yllätys!) ja sitten itketään ja saadaan hirvee katumuskohtaus. Hups, kun tuli mentyä avioon väärän miehen kanssa! Mites se nyt sillee tuli "tahdon" sanottua ihan väärälle ihmiselle ja vielä ihan selvänä!

    Pari viikkoa aikaisemmin oli ollut hulluna rakkaudesta toiseen ja pari viikkoa myöhemmin on jo päässyt muka yli ja jatkanut elämää tuoreen aviomiehen kanssa. Näinhän se menee! Mikä vitsi koko sarja!

    Nuorempana otin tuon ihan tosissani. (teininä) nyt en pysty enää kuin huvittuneena katsoon, kritisoimaan ja nauraan.

    Kiitos ja anteeksi tästä avautumisesta

    Äänestä

  • Tuutko mun vaimoks?

    Äänestä


  • Naapurista kirjoitti:

    Tuutko mun vaimoks?

    Eis sul jo yks oo?

    Äänestä

  • ihmetteleeeeee kirjoitti:

    Eis sul jo yks oo?

    Sinkku tuo on mutta auttamaton naistenmies eli pleijeri. Ei sitä voi todesta ottaa.

    Äänestä

  • NaisiaPaljon kirjoitti:

    Sinkku tuo on mutta auttamaton naistenmies eli pleijeri. Ei sitä voi todesta ottaa.

    Taas sää alotat ton! Sää oot ainoo naine, jonka mää nään. Millä mää saisin sut uskoon?

    Äänestä

  • Jos olet entinen naapuri niin ookoo, mutta jos olet nykyinen naapuri niin ei. En edelleenkään pidä sittä mitä mun nykyiset naapurit tekee.

    Äänestä

  • enhyväksy kirjoitti:

    Jos olet entinen naapuri niin ookoo, mutta jos olet nykyinen naapuri niin ei. En edelleenkään pidä sittä mitä mun nykyiset naapurit tekee.

    Kyl toi naine tietää mikä naapuri oon.

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Taas sää alotat ton! Sää oot ainoo naine, jonka mää nään. Millä mää saisin sut uskoon?

    Joo.. jos jätetään aihe. Valkkaa vaikka näistä tarjokkaista lohduttaja. ;) Minä en halua sekaantua ongelmallisiin juttuihin. Haaveilen sellaisesta ongelmattomasta suhteesta josta ei koidu minulle harmia ja väistelen kaikkea mitkä ennustaa harmia.

    Äänestä

  • Sepä se, vaikka yrität väistellä harmia ja yrität varmistella asiasi ja suhteesi niin ettei se haillauttaisi eikä aiheuttaisi sinulle koskaan elämässäsi mitään harmia niin voit itse asiassa saada silti osaksesi enemmän harmia kuin mitä saisit jollakin tietyn ajan harmilla. Et voi kontrolloida elämää, aavistella kaikkia asioita tms. Ainoa mitä voit tehdä on tietysti ottaa selvää asioista, kuunnella sydäntä ja etsiä viisautta.

    Äänestä

  • Naapurista kirjoitti:

    Kyl toi naine tietää mikä naapuri oon.

    Oletko sää se sen vakipano? Ei suostu ku panee ku haikailee toisen perään?

    Äänestä

  • vaimitenon kirjoitti:

    Oletko sää se sen vakipano? Ei suostu ku panee ku haikailee toisen perään?

    Oon viel joskus ja enemmänki.

    Äänestä

  • Sorry vaan, en harrasta tuollaista ja pitäisköhän tällaisiin edes vastailla.
    Miehillä taitaa olla vain tollainen ajatus mielessä. En silti yleistä.

    Äänestä

  • eivälttelemällä kirjoitti:

    Sepä se, vaikka yrität väistellä harmia ja yrität varmistella asiasi ja suhteesi niin ettei se haillauttaisi eikä aiheuttaisi sinulle koskaan elämässäsi mitään harmia niin voit itse asiassa saada silti osaksesi enemmän harmia kuin mitä saisit jollakin tietyn ajan harmilla. Et voi kontrolloida elämää, aavistella kaikkia asioita tms. Ainoa mitä voit tehdä on tietysti ottaa selvää asioista, kuunnella sydäntä ja etsiä viisautta.

    Ei varmaan koko elämää voikkaan kontrolloida mutta tyhmä ei tarvitse silti olla! Jos näkee ongelmat heti niin tartteeko niihin sotkea itseään. Kyyneleet voi välttää käyttämällä järkeä ennen kuin ryhtyy johonkin itselleen haitaksi olevaan.

    Äänestä

Haluan sinut. En pysty lakaisemaan asioita "maton alle", en saa rauhaa ennen kuin saan keskustella sinun kanssa. Näistä asioista ei oikein voi puhua muiden kanssa. Tarvitsen sinua, sinun tukea tässä vaikeassa tilanteessa. Yksin en jaksa, ja minulla on sellainen tunne, että kukaan muu ei edes ymmärrä minua niin, niin kuin juuri sinä. Rakas Mies ota minuun yhteyttä, minä kohta kuivun kasaan, jos en saa jutella sinun kanssa. Kysymys ei ole ollut siitä, että ettenkö tietäisi, mitä haluan. Olen viime elokuusta lähtien odottanut, että saisin yhteyden sinuun, mutta ei ole ollut aivan helppoa se.

Äänestä
  • Sit toimeks kun vaan nähdään!

    Äänestä

  • pitkäänjomyös kirjoitti:

    Sit toimeks kun vaan nähdään!

    Sitä juuri olen ajatellut, että heti kun nähdään ja saadaan jutella yhdessä, käärisin hihat. Tässä tilanteessa vaan tarvitsen sinua tukea ja turvaa koska yksin tämä reppu on liian raskasta kantaa.

    Äänestä

  • Et taida kirjoittaa naapuristasi?

    Äänestä

  • 387146312874 kirjoitti:

    Et taida kirjoittaa naapuristasi?

    Jaa miten niin?

    Äänestä

olen kylläkin mies , vitun homo :)

Äänestä
  • Sen olen huomannut, äkänen tapaus !

    Äänestä

Naapuriin rakastuneita taitaa olla paljon liikkeellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naapurista kirjoitti:

sää jo päättäny?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu