Haluaisin kuulla teidän kondylooma kokemuksia. Itellä todettiin
kondylooma viikko sitten, sain Wartec nimisen voiteen ja aloin heti käyttämään sitä.
Syylät hävisivät ensimmäisen hoitokerran jälkeen.. nyt mietin kannattaako voidetta enää käyttää sillä se ärsyttää ihoa jonkun verran enkä halua turhaan sitä ärsyttää..
Onko teillä syylät hävinnyt kuinka nopeasti ja onko uusiutunu ? Itellä ei ollut kun kaksi syylää, hoidon aikana tuli lisää, mutta hävisivätki sitten kaikki yhtä aikaa.
Kondylooma!
1
138
Vastaukset
- sapokgp
Itselläni on kys. aineella kolmas hoitopäivä ja aloitan neljän päivän lakon. Olo on ikävä, kirvelee ja limakalvot ovat ärsyyntyneet. Positiivista, että syylät ovat alkaneet hävitä. Minulla kondylooma puhkesi kaikenpäälle virtsaputken seutuville,mikä on kipeä paikka. Aineen käyttäminen on todella epämukavaa, olen öljyllä yrittänyt vähän helpottaa polttelua. Kondylooma puhkesi sitten stressin seurauksena, mikä on ollut tänä keväänä opiskelujen ja muun takia todella korkealla tasolla.
Seksikumppaneja ollut tasan yksi, ja kyllähän tämä tuntuu kertakaikkiaan ikävältä kokemukselta, mutta vähän helpotti, että niin moni sairastaa papilloomaviruksen. Oppiipahan tästä sen, että kondomin käyttö kannattaa (vaikkei se edes välttämättä suojaa papilloomavirukselta). Tietenkin tulee sellainen olo, että ei olisi pitänyt ilmeisesti kahden vuoden parisuhteessakaan olla ilman kondomia. Jos en olisi potenut tätä stressiä, voi olla, että olisin sairastanut sen oireettomana, vaan olen potenut unettomuutta sun muuta ja saanut totisesti taistella opintojensa ja elämässä sattujen karikoiden kanssa, niin olipa yllätys, että se iski. Oppiipahan tässä myös sen, ettei kroppa kestä loputonta stressitilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 254437
- 1062229
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa971490Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1721418- 601274
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561145Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe2041108- 501029
puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo111009Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M193984