Haluaisin kuulla teidän kondylooma kokemuksia. Itellä todettiin
kondylooma viikko sitten, sain Wartec nimisen voiteen ja aloin heti käyttämään sitä.
Syylät hävisivät ensimmäisen hoitokerran jälkeen.. nyt mietin kannattaako voidetta enää käyttää sillä se ärsyttää ihoa jonkun verran enkä halua turhaan sitä ärsyttää..
Onko teillä syylät hävinnyt kuinka nopeasti ja onko uusiutunu ? Itellä ei ollut kun kaksi syylää, hoidon aikana tuli lisää, mutta hävisivätki sitten kaikki yhtä aikaa.
Kondylooma!
1
171
Vastaukset
- sapokgp
Itselläni on kys. aineella kolmas hoitopäivä ja aloitan neljän päivän lakon. Olo on ikävä, kirvelee ja limakalvot ovat ärsyyntyneet. Positiivista, että syylät ovat alkaneet hävitä. Minulla kondylooma puhkesi kaikenpäälle virtsaputken seutuville,mikä on kipeä paikka. Aineen käyttäminen on todella epämukavaa, olen öljyllä yrittänyt vähän helpottaa polttelua. Kondylooma puhkesi sitten stressin seurauksena, mikä on ollut tänä keväänä opiskelujen ja muun takia todella korkealla tasolla.
Seksikumppaneja ollut tasan yksi, ja kyllähän tämä tuntuu kertakaikkiaan ikävältä kokemukselta, mutta vähän helpotti, että niin moni sairastaa papilloomaviruksen. Oppiipahan tästä sen, että kondomin käyttö kannattaa (vaikkei se edes välttämättä suojaa papilloomavirukselta). Tietenkin tulee sellainen olo, että ei olisi pitänyt ilmeisesti kahden vuoden parisuhteessakaan olla ilman kondomia. Jos en olisi potenut tätä stressiä, voi olla, että olisin sairastanut sen oireettomana, vaan olen potenut unettomuutta sun muuta ja saanut totisesti taistella opintojensa ja elämässä sattujen karikoiden kanssa, niin olipa yllätys, että se iski. Oppiipahan tässä myös sen, ettei kroppa kestä loputonta stressitilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034435Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t663169Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131337Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231137Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 50989