pilasit kaiken jo aikaa sitten

kun menit levittelemään paskapuheitas ja olet panetellut ihmisille minusta vaikka mitä. Senhän sä osaat. Sitä et saa anteeksi.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jeps, en mäkään anna tuollaista anteeksi.

Äänestä

Mitä mieltä ketään panetella jos jotain olen puhunut niin sen olen tehnyt parhaan tietämykseni mukaan kuten sen mukaan olen asioista vetänyt johtopäätökset . Onko panettelua kutsua asioita oikeilla nimillä oli tai ei en kuitenkaan katso levittäneeni virheellistä tietoa

Äänestä
  • noin ylipäätään pitää levittää kenestäkään mitään tietoa? Mihin sillä "tiedon" levittämisellä pyrit?

    Äänestä

Aina niitä riittää jotka tietää toisen asiat paremmin kuin asianomainen itse. Puhuvat paskaa selän takana ja toiset uskovat ne jutut todeksi. Kyllä ne paskanpuhujatkin joutuvat joskus itsekin kokemaan saman mitä toiselle ovat tehneet, ei hekään säästy siltä touhulta. Ei kostaminen hyödytä, kyllä se elämä paskanpuhujiakin kouluttaa ja opettaa.

Äänestä
  • Samaa mieltä kuin edellinen. Mitäpä välittää tuollaisesta. Sama se vaikkei tietäisikään kuka tuollainen on. Jokainen tervejärkinen ja normaalitunteinen ihminen tietää omatunnossaan mitä on toiselle tehnyt tai toisesta puhunut.
    ugh, muihin hommiin.

    Äänestä

Aina ne ympärillä olevat ihmiset ovat niitä pahoja. Ei hän itse

Äänestä
  • Narskujen hommaa juuri on panettelu ja paskapuheiden levittely muista ihmisistä. Ihmiset on hyviä tai pahoja. Heti kun valahdat sinne pahojen puolelle niin alkaa kova mustamaalaaminen.

    Äänestä

  • Nooh, minulla ei ainakaan ole tapana puhua pahaa muista ihmisistä.
    Ja mitä muuhun tulee niin ihan sama, sovitaan sitten että olen paha. Pyrin hyvyteen, mutta elämä ei aina mene niin. Ja ratakisuja kun joutuu monissa asioissa ihan pävitääin tekemään niin ainahan joku voi tuntea itseään epäteilusti kohdeltuna. Olen ihan perusihminen virjeineni ja puutteineni ja vierellenikin kaipaan ihan perusihmistä, tietty sellaista joka jotenkin sykähdyttää ja jotenkin synkkaa.

    Äänestä

  • ihanmitenvaann kirjoitti:

    Nooh, minulla ei ainakaan ole tapana puhua pahaa muista ihmisistä.
    Ja mitä muuhun tulee niin ihan sama, sovitaan sitten että olen paha. Pyrin hyvyteen, mutta elämä ei aina mene niin. Ja ratakisuja kun joutuu monissa asioissa ihan pävitääin tekemään niin ainahan joku voi tuntea itseään epäteilusti kohdeltuna. Olen ihan perusihminen virjeineni ja puutteineni ja vierellenikin kaipaan ihan perusihmistä, tietty sellaista joka jotenkin sykähdyttää ja jotenkin synkkaa.

    Siihen kuuluu monesti myös patologinen valehtelu. Kiistetään päivän selvät asia, vaikka jäisi kiinni housut kintuissa niin sanotusti. Uskotaan niin kovaa siihen omaan valheeseen.

    Äänestä

  • narskutinhottavia kirjoitti:

    Narskujen hommaa juuri on panettelu ja paskapuheiden levittely muista ihmisistä. Ihmiset on hyviä tai pahoja. Heti kun valahdat sinne pahojen puolelle niin alkaa kova mustamaalaaminen.

    Juuri näin. Ja nimenomaan sellaiselle panettelijalle "aina ne ympärillä olevat ihmiset ovat niitä pahoja. Ei hän itse"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


enlähdekostamaan kirjoitti:

kun menit levittelemään paskapuheitas ja olet panetellut ihmisille minusta vaikka mitä. Senhän sä osaat. Sitä et saa anteeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu