Kun katsoo Citymarketin käytävillä laahustavia luolamiehen/naisen näköisiä pölvästejä joilla on lasittunut katse niin tulee mieleen jonkin sortin kehitysvamma tai mielenterveysongelma.Kysyttäessä heiltä jotain,he vain katsoo silmiin vastaamatta.Ovatko he vähälahjaisia?
Miksi lieksalaiset on vähälahjaisia?
Mies.etelästä
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No, mutta lieksalaiset ovat yleensä kivoja ja sanavalmiita. Jos joukossa onkin joku vähän hiljaisempi ja huonommin liikkuva, ei pidä kiinnittää kielteistä huomiota. Kuka meistä on täydellinen?
Aloittajan on aiheellista käydä ensin peruskoulu loppuun, jotta kirjoitustaito kohenee ja henkinen kehtys ehkä samalla myös hieman nousee varhaislapsuuden tasolta ainakin teini-iän tasolle.
Jos haluaa olla nokkela, pitää tarkastaa oma oikeinkirjoituksensa ("kehtys"). Ilmeisesti tarkoitettiin kehitystä. Saati: "henkinen kehitys nousee...tasolle" vai "kehittyy henkisesti...tasolle".
No mutta onhan Lieksassa alhainen koulutustaso. Eikä tuo pölvästijuttukaan ole kaukaa haettu, kun vähän katselee ympärilleen.
Jos lieksalaiset olisivat älykkäitä, tuskin olisivat jatkuvasti lööpeissä omien sekoilujensa tähden.
Simo Hurtasta lähtenyt sisäsiittoisuus, joka jatkuu, jatkuu, jatkuu...
On city marketin penkilä todella sairasta eli rupusakkia, kyllä silmä päässä seisoo tollistelevat asiakkaita kun tulevat ostoksilta, kyllä vituttaa vähän kun nordean maksuautomaatti on toisten töllisteltävä siinä seurataan silmät tarkkaan. Nämä ovat vaan syrjäytyneitä yhteiskunnan elättejä joilla ei ole mitään töitä elävät yhteiskunnan varoilla tollistelu homma on jokapäiväistä aktivointia
Aloittajalle tiedoksi että ehkä sinunkin kannattaisi katsoa peiliin. Hyvä on toisia pilkata.