Stubb loisti

Stubb oli sujuva ja loisti haastattelussa,Sipilä ja Soini pyörittelivät silmiään kun Stubbi antoi menemään suvaitsevan Suomen puolesta.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Stubbilla ei ole mitään suvaitsemattomuutta suuria leikkauksia vastaan.

Konservatiivinen vasemmisto jatkaisi vain velan ottoa.

Äänestä

Stubbi ja kokoomus vie, ja kepu vikisee.

Äänestä
  • Keskusta tekee sitä politiikkaa, mitä sen tavoiteohjelmassa on ja kokoomushan on pitkälti samoilla linjoilla.

    Äänestä

Stubbilla oli kirjoitettu puhe paperille. Luki siitä. Se siitä.

Äänestä

Kirjoitit kommenttisi muuten väärälle palstalle.

Äänestä

Stubbi otti heti ohjat omiin käsiin.

Äänestä

Onko Stubb uus Viinanen. Älä Aleksi anna juntille periksi, Ehdota maataloustukeen leikkausta.

Äänestä

On hämmästyttävää, miten hyvin Stubb pystyy bluffaamaan. Tulee mieleen entisen jääkiekkovalmentajan Juhani Tammisen prinsiipit. Niillä oli aikansa, mutta nyt ne ovat samalla tavalla siunaamatonta turhuutta kuin Tammisen takit. Stubb on samalla tavalla prinsiippiensä vanki. Tosiasiassa Stubb on pelottava hahmo: kaikkiin kysymyksiin löytyy vastaus sekunnin murto-osassa. Se on puhdas merkki siitä, että Stubb luulee menestyvänsä opettelemalla asioita ulkoa. Samalla ajatteleminen jää erittäin vähäiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuvaitsevaSuomi kirjoitti:

Stubb oli sujuva ja loisti haastattelussa,Sipilä ja Soini pyörittelivät silmiään kun Stubbi antoi menemään suvaitsevan Suomen puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu