Perussuomalaiset hallitukseen ja RKP ulos. Moni ääni tuli Perussuomalaisille juuri siksi kun Ruotsin lehdistö ryhtyi ohjailemaan ja kauhistelemaan.
Kiitokset Ruotsin lehdistölle
Keksintö
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ruotsi ja rkp näkevät perussuomalaisissa kaiken pahan alun ja lopun, sitä se propaganda tekee. Juuri oli rkp:n puheenjohtaja, itkenyt silmäpussien lasien alla, telkkarissa ja sama levy päällä.
Hyvä suomalainen niiaa ja kumartaa, kun nyljetään. Paha suomalainen ei niin tee (=Persu).
Suomella ei ole varaa jatkaa keinotekoista kaksikielisyysleikkiä. Kaksikielinen virkakoneisto, kaksikieliset viralliset asiakirjat, kaksikieliset ohjeet joka paikassa, pakkoruotsi....lista on pitkä.
kyllä varmasti ensimmäinen syy on että määrätyt puolueet ovat kykynsä näyttäneet kansa haluaa muutosta vihdoinkin hyvänä lisänä on että RKP saatiin vihdoinkin ulos hallituksesta voidaan keskittyä Suomen ongelmiin ja unohtaa koko helevatun Ruotsin kieli tai pnnaan sitä kannattavat maksamaan kielivero