Taas kuoli nuori ihminen!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015050919657336_uu.shtml

Olisiko aika miettiä ajokortin ikärajan reilua nostoa? Noin nuoret eivät kuulu liikenteeseen, eikä heidän kuulu kuolla siellä, tai missään muuallakaan!
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nostetaan 120 vuoteen niin kukaan ei enää saa ajokorttia eikä varmaan kuolekaan?

Äänestä
  • Oot sä saatanan vitsikäs. Onko lisää samanlaisia hyviä vitsejä paljonkin?

    Äänestä

Ei ajokortti iän nostaminen vaikuta vanhemmilla on hiukan enemmä tuuria ja ajokilometrejä takana !!! Se saattaisi auttaa jos poliisit rupeaisivat poliiseiksi enemmän ja vähemmän asiakaspalvelua ja siirtäisi paperi toitä toimistotyöntekijöille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xcvbn kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015050919657336_uu.shtml

Olisiko aika miettiä ajokortin ikärajan reilua nostoa? Noin nuoret eivät kuulu liikenteeseen, eikä heidän kuulu kuolla siellä, tai missään muuallakaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu