Olisiko sen kirjeen pitänyt jo tulla?

eipä_oo_näkyny

Tiesin jo siinä vaiheessa kun tästä kirjeestä käytiin keskustelua, etten kuitenkaan tule edes näkemään kyseistä kirjettä, koska en ole yhtäkään kertauskutsua saanut vaikka intistä yli 20 vuotta. Eli mitä tapahtuu niille, jotka eivät kirjettä saa ollenkaan? Ja miksei kirjettä tule? Torppaako yli 15 vuoden takainen masennusepisodi kaikki mahdollisuudet olla enää missään tekemisissä pv:n kanssa?

4

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsgehdbcx

      Odota nyt vielä ensi viikko rauhassa!

      Jos et saa kirjettä, oot todennäköisesti joutunut "Ö-kelpoisuusluokkaan" ja tähän tosiaan riittää lääkärin lausunto (mielenterveysongelmat).

      • kfbkffjfjgkkfkg

        No ei tartte olla kuin c-mies, niin eivät viitsi kirjettä laittaa vaikka mekin olemme varareservissä. Tai olin. Pitäkööt tunkkinsa, turha tulla sitten sotatilanteessakaan enää tulla mankumaan yhtikäs mihinkään.


    • 9i8hfb7yfg

      Minä vastaan sinne puolustusvoimiin, että olen uusnatsi ja haluan päästä sotimaan Israelia vastaan...

      Heittävätkö he pois minut reservistä.

      • Pers-Erkki

        Heittävät sinut Palestiinaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      179
      5645
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5584
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4566
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4023
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3900
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3556
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1284
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      17
      1106
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      958
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      950
    Aihe