Lestapojilla on inhottava bisnes Muhoksen - Oulun seudulla: isot penikat keräävät käytettyjä nuuskapussimällejä, kastelevat niitä ja silitysraudalla painavat ne muotoonsa ja myyvät pikkupojille 1€ kpl.
Kyseessä on inhottavan rikollinen toiminta!
Lapsille myydään käytettyjä nuuskapusseja 1€ kpl
5
202
Vastaukset
- Ateisti
Niin pojat kuin isätkin... Bisnes on bisnes.
- snusdealer
Itekkin harjoitan samaa toimintaa mutta pyyhkäisen tummat pussit perseen kautta että väri ja haju on hyvä kun taas ns vit portioineihin mällään. Ei oo kukaa valittanu myyn 2 e pussi suurinosa asiakkaistani on 10-12v.
- kortkrotui
käytettyjä kortsuja on myös myynnissä
3€ pussi
- Funnylight
Ovatkohan vanhemmat tietoisia tästä bisneksestä? Pojat keräävät rahaa suviseuroihin kulutettavaksi. Heille pitää kertoa tästä suoraan, eikä pelkästään täällä varoitella vanhempia.
- muhoksenmamut
vähän käytettyä vesipaskavaipaa saatavilla nyt edullisesti 12 e kpl
( myös perhekokoja )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513505Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1022243Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201628
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431618KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711566Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351471- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911380