Yksinkertainen kysymys: Minkälaisia treenejä peruskurssin jälkeen on?
Lähinnä tarkoitan, kuinka raskaita treenit on?
Peruskurssillahan treenailu oli oman ohjaajani mukaan "kevyttä aerobista harjoittelua", itselläni ei ole mikään kovin hyvä kunto, joten tämä "kevyt" harjoittelukin teki joskus aika tiukkaa.
Peruskurssin jälkeenhän tahti kovenee(ainakin tälläisen tiedon olen saanut), mutta kuinka paljon ja kuinka nopeesti?
Olen lähinnä huolissani, että pysynkö mukana, tottakai se kunto kasvaa siinä harjoittelun ohessa, mutta jos viitsisitte kertoa omia kokemuksianne treenien lihaskunto jne. puolesta? =)
Peruskurssin jälkeen?
2
941
Vastaukset
- siiitä
kuka on ohjaaja. Esimerkiksi erään entisen ohjaajani treeneissä keskityttiin lähinnä tekniikkapuoleen ja sovittiin että kaikki treenaa sitten kuntoa omalla ajalla :), mielestäni erittäin hyvä järjestely. Toiset ohjaajat saattavat pitää todella raskaitakin fyysisiä treenejä.
Mutta älä vaivaa sillä päätäsi, kyllä se kunto siinä nousee. Eikä sekään haittaa jos ei pysy muiden tahdissa. - VKA
Yleisesti ottaen peruskurssin jälkeen harjoitukset muuttuvata fyysisemmäksi.
Ainakin meillä tosin oletetaan, että ihmiset oppivat peruskurssin aikana reenaamaan oman kuntonsa mukaan eivätkä kilpaile suorituksilla.
On aivan eri asia olla hyväkuntoinen 20v mies joka on aina harrastanut urheilua kuin esim. 40v. kahden lapsen äiti joka ei koskaan ole harrastanut liikuntaa.
Eri ihmisillä on eri lähtökohdat. Jokainen voi reenata kovaa omaan kuntoonsa nähden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176215Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845318Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193555Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400