Meillä 3v lapsi ja rintaa syö, siksi ei juo ehkä tarpeeksi. Muutenkin rintamaito ilmeisesti kovettaa vatsaa? Panttaamistakin on js ulostus ei toimi kuin joka neljäs päivä.
Onko kokemusta/ neuvoa?
Aiheuttaako imetys ummetusta?
Väsyttää-
1
378
Vastaukset 1
- äåpöoikmnju
Kyllä runsas maidonjuonti voi aiheuttaa ummetusta. Yritä tarjota enemmän vettä, ainakin jano/ruokajuomaksi. Jos ei helpota, niin sitten jotain kevyttä ummetuslääkettä, ettei alkaisi panttaamaan, jolloin kiertokulku on valmis.
Rintaa nyt ei varmaan enää ravitsemukselliseti tarvitse, mutta jos haluat imetystä jatkaa, niin varmista, että lapsi kuitenkin syö muuten monipuolisesti ja juo runsaasti vettä! Maidonsaanti on varmaan jo kunnossa..?! ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493