sitä, että sun kavereita on täällä koko ajan.
sä et taida tietää
valotpäällenyt
34<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Naisen? Miehen? Kenen?
Eikö kaverit puhu suoraan jos asiaa on. Musta se olisi hyvin outoa, eikä niiden pitäis edes tietää. Ellei sitten sekoittamassa ole, noh siitä en tiedä. Millasia kavereita.
Kaipailin täällä erästä, ei siihen muita tarvita. Toisaalta aika tais umpeutua jo ehkä esimmäiseen yritykseen aikoja sitten, voi ka täällä ötä toivotella.
oon joskus tainnut ainakin muutamalle mainita... muistaakseni.
Aikoja aikoja sitten.
Joo, emmä tiiä..
ne tietää, mutta sinä et tiedä että ne tietää. valot päälle niin kuin olis jo
Miten hän voisi tietää keistä kavereista sinä puhut, jos hän ei tiedä, että he tietävät? Eikö olisi jonkun kaverin tehtävä vetää hihasta ja sanoa tästä?
On siinä kaksinaamaisia kavereita jollakin :(
Mä tiedän, että televisio puhuu minusta iltauutisissa. Radio myös. Voinee olla, että se puhuu myös sinusta ja sinun kavereista...
Tänne on uteliaisuudesta tarrautunut useita ihmisiä kiinni.
Miksi? Sitä moni ihmettelee.
Hänen ns kavereita saattaa olla palsta väärällään. Hän itse ei täällä ole ollut vuosiin. Repikää siitä.
Ystävänä tiedän tämän.
hän on hyvin tietämätön siitä mikä on tilanne. se kannattaa ymmärtää.
Olet vain provo ja pilailet palstan vainoharhaisten kustannuksella.
Mikähän se tilanne sitten oikein on??
No älä nyt toista sentään aivan tyhmänä pidä
Olette ihan yhtä hölmöjä koko sakki. Luoja, miten tyhmää luettavaa nämä ikäväpalstan keskustelut!
hahahhahahahha...Miten niin? Hölmöjä vai? Ei olla. Olet väärässä;D
Ei mulla ole kavereita.
Kyllä ne ihan irl on :D
Tiedän kyllä mutta eivät sentään koko aikaa ;D
Laita sille tunnistamattomasta spostista viesti nimineen.
Listaa vaan menemään siitä se lähtee......
hiihhiiiihhiiii. Joo laita vaan. jos sisältää jotain laitonta panettelua tai paljastelua, niin menee tutkintaan, hiihhiiihhii :D
Joku luovija siinä selvästi kiemurtelee nahoissaan.
Miksi olet niin sitä vastaan että joku saa tietää itsestään kerrottavan juttuja ja henkilöt niiden takana? Mielestäsi on siis täysin hyväksyttävää pitää vahingollisen juorupiirin toimintaa yllä ? Taidat itse kuulua kyseiseen porukkaan, mikään muu ei selitä tuota typerää kommenttiasi.
Minkätakia joku miettii asiaa palstalla??? se on se juttu, miksi tämä koko ketju ei ole uskottava. Rehellinen ihminen selvitää asian kasvotusten jos tuommosta epäilee.
Jotkut on niin kaksinaamaisia, etteivät myönnä. Olisihan se noloa myöntää, että on toiminut kaverin selän takana. Selkärankaa se vaatisi.
Niinpä. Jos tuollaista todistaisin itse niin kyllä kertoisin suoraan kaverille suoraan enkä ihmettelisi palstalla.
Eikö niillä ole muuta tekemistä? Ei vaineskaan. Ei ole kavereitani täällä. Kaverit on sellaisia, jotka tunnetaan irl ja osaavat puhua asioita irl. En kutsuisi kaveriksi sellaista, joka täällä viestittelisi.
Tuntemattomien tai sellaisten puolituttujen kanssa, joita irl näkee harvemmin sellaiset voin vielä ymmärtää.
Onhan ne valot päällä koko ajan. Miksi sä huutelet pimeestä, sitä mietin vain. Yhtään esimerkkiä ei ole tässäkään ketjussa näkynyt, mitä siitä voisi päätellä?
Niin.
Mm niin. Miksi se yks puhuu näille mun kavereille mun selkäni takana, muttei minulle? Sehän ne kaverit on tänne ohjannut.
MIssä täällä, Teboilillako`?
Kyllä toi on essojengiä.
Aahhhh... ison äkistin :D
Olen ollut koulukiusattu ja tiedän, miltä kiusaaminen tuntuu. Kaikenlaiselta juoruilulta pitää katkaista siivet. Yksikin ihminen voi asettua oikeasti kiusatun puolelle. Aikuisetkin ihmiset voivat olla kiinnostuneita toisten ihmisten elämästä haitallisella tavalla ja esim. työpaikalla voi olla ikävää nälvimistä ja syrjimistä. Itse kärsin pitkään siitä, että minusta levitettiin perättömiä huhuja ja syytettiin aiheettomasti milloin mistäkin. Mielestäni olisi hyvä puhua ihmiselle itselleen siitä, jos epäilee häntä kiusattavan. Itse en ole työelämässä, joten ei tarvitse enää sietää kiusaamista.