Miksei ko.kaupungilla oo omaa keskustelua?
Vastaukset 27
- sote-esimerkki
siellä ei ole kommentoitavaa kaikki sekasin kun huolimattoman halot liiterissä ei ne kerkiä riidoiltaan kirjoittelemaan.
- Avaudu_rohkeasti
Mitä sinulle Keuruun HOMOLLE muuta kuuluu?
- kummitus
Löytyykö sieltä muuta keskusteltavaa, kuin se Maakasperän kummitusmetsä?
- Nähtyjuttu
Täällä kun ei ole mitään keskusteltavaa. Ja se Maakasperän kummitusmetsä on huuhaajuttuja sekin.
- vaikka.nähty
Tuosta Maakasperän metsästä ja siihen liittyvästä legendasta saisi hyvän matkailuvaltin.
- haikantienoutohahmo
vaikka.nähty kirjoitti:
Tuosta Maakasperän metsästä ja siihen liittyvästä legendasta saisi hyvän matkailuvaltin.
Se Maakasperä on pelottava paikka eikä todellakaan mikään huuhaajuttu.
Siellä tapahtuu tosi outoja luonnonilmiöitä joita ei saata selvitellä. - Nähtyjuttu
vaikka.nähty kirjoitti:
Tuosta Maakasperän metsästä ja siihen liittyvästä legendasta saisi hyvän matkailuvaltin.
Tuo on kyllä totta.
- kaapumusta
haikantien varres olevas mettässä ainaski kummittelee
- varokaaihmiset
Älkää menkö maakasperälle!Siellä asuu raakoja ja sivistymättömiä ihmisiä,kuten Maakasia.
- riitely-kesken
eivät tiedä millä kielellä se avataan.
- pisnesmiess
Maakasperästä on tehtävä kulttuuriperintökohde ja Haikantien paholaisesta matkailuvaltti.
- AnusRegtum
Perslävestähän ei ylleensä kirjoiteta sen oikeella nimellä. Kuten ei Mänttä-Vilppulastakaan.
- Nähtyjuttu
"Se paikka jonka nimeä ei mainita", jotkut käyttävät myös Mänttä-Vilppulaa puhueassaan ko. alueesta. :D
- H.L.Tre
-Onhan se hieman outoa.. Juuri kävin 2.7.2015 Mäntän uudessa Gösta paviljongissa, joka on kyllä mahtavan hieno paikka, joka taiteesta ja rakennusarkkitehtuurista pitää. Suosittelen tutustumaan. Linkissä tietoa..
-----
http://www.serlachius.fi/fi/
-----
ps.ylläpitoon voi jättää pyynnön oman Mänttä-Vilppula keskustelun avaamiseksi... ,-)- OmaVikaKunOnSika
täällä nuo vaan nillittää, mutteivat saa viestiä ylläpidolle aikaiseksi? Tuollaiset saavat ollakin ilman omaa keskustelu palstaa, koska ovat noin velttoa sakkia! Prkl!
- vähän_kannustusta
OmaVikaKunOnSika kirjoitti:
täällä nuo vaan nillittää, mutteivat saa viestiä ylläpidolle aikaiseksi? Tuollaiset saavat ollakin ilman omaa keskustelu palstaa, koska ovat noin velttoa sakkia! Prkl!
Hitaita hämäläisiä. :)
Wikipediasta tarkistettuna Pirkanmaalla on 22 kuntaa, joista 11 on kaupunkeja. Suomi24:llä on avattu palsta kaikille muille kaupungeille paitsi Mänttä-Vilppulalle. Lisäksi neljällä muulla kunnalla on oma palsta.
Nyt toimeksi!
- 3-4
Paremmin ylläpidon huomioimalle palstalle on kirjoitettu pyyntö palstan avaamiseksi Mänttä-Vilppulalle.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13684767- 3-4
Eipä tuonnekaan laitettuun viestiin ylläpito ole millään lailla reagoinut. Onkohan paikkakunta lista luotu suomi24:n uudistuksen yhteydessä ja sitä ei muuteta? Ylläpito ei ole vastannut lupauksistaan huolimatta muihinkaan viesteihin tuolla.
Yrittäkää nyt muut vuorostanne jotakin, jos keksitte. - 3-4
Hyviä uutisia. Ylläpito on nyt vastannut pyyntöön palstan avaamiseksi Mänttä-Vilppulalle.
"Hei,
palstoja muokkaillaan lähiaikoina ja Mänttä-Vilppula tulee kyllä tuolloin saamaan oman palstansa. Meille voi ehdotuksia laittaa tänne tai sitten jos epäilyttää ettei kukaan huomaa, voi ehdotuksensa lähettää palautelomakkeen välityksellä.
Kaikki viestit kyllä luetaan vaikka niihin ei vastattaisi. :)
Terveisin,
Suomi24 Ylläpito, Martta"
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13684767 - vuotetaan
Mitään ei ole ainakaan vielä tapahtunut.
- 416
Eikä vieläkään.
- Eikoskaanenään
Loistaa yhä poissaolollaan... Vaikka tuskin tuossa kukaan mitään menettää.
Terveisin Ex Mänttäläinen, mutta ei koskaan uudestaan!
- MörkömetsänHaamu
Milloinkahan Maakasperä saisi oman keskustelupalstan.
Siellä tapahtuu paljon mielenkiintoisempia asioita kuin esim jossain Kihniössä? - DatabaseExpert
Palstaa ei ole tulossa. Tietokannan päivittäminen maksaa n. 15000 euroa.
- ei-asiantuntija
Tuntuu aika kovalta hinnalta yhden osion lisääminen Pirkanmaan alle. Vanhat Mänttä-Vilppulaa koskevat viestiketjut voisi pitää Yleistä Pirkanmaasta osion alla. Vanhojen viestiketjujen haarukoiminen mahdolliseen uuteen Mänttä-Vilppulaa koskevaan osioon vaatisikin paljon käsityötä.
Lupauksesta huolimatta on siirtynyt vähän pitkälle palstan synnyttäminen. Onkohan koko suomi24:ään luotu yleensäkään uusia palstoja alkuperäisten lisäksi?
- HomeopaattiVenhe
Koillispirkanmaan "peräreikä", hyvää ei ole kuin OHITUSTIET ja TAITEET !
- VipatonKulppula
Ei muillakaan peräreijillä ole omaa palstaa.........
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681216
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1381014Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i111680Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku16591S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant22545Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁61521Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀31513Mies miksi moinen vetäytyminen?
1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku52499Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul22466Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk62465