Kitkarenkaat

trgtrrhthtrhrhrt

Kitkarenkailla ajoa aletaan rajoittaa torstaista (23. huhtikuuta) lähtien, jolloin nastarenkailla ja kesärenkailla ajaville kuljettajille voidaan antaa kehuja.

Kehumista perustellaan sillä, että nasta ja kesärenkaiden on todettu vähentävän turhaa melua ja päästöjä sekä parantavan oleellisesti ilmanlaatua.

- Tutkimusten mukaan jopa puolet kevään katupölystä on kitkojen tien päällysteestä irrottamaa kivipölyä. Haluamme lisäksi muistuttaa, etteivät kitkarenkaat toimi ajo-ominaisuuksiensa puolesta kesäkeleillä yhtä hyvin kuin nasta tai kesärenkaat.

3

140

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trrrrrrrrrrrrt

      "trgtrrhthtrhrhrt" on jääny lääkkeet ottamatta.

      • omituinen.höpöttäjä

        Kahden kuukauden miettimisen jälkeen sait 5 sanaa aikaiseksi, tai oikeastaan 4 "trgtrrhthtrhrhrt" .


    • Vajakkiautomaatti_

      Aaargh! En saanut yöllä taaskaan unta kun tiedän ettå jossain joku ajaa KITKARENKAILLA!! Ei kestä hermot sitä. Ei millään. KITKARENKAAT!!!!!! KITKARENKAAT!!!! AUTTAKAA!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1114
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      491
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe