Tuntuu kurjalta, kun en. Voin samaistua, tavallaan. Sinä olit silloin minulle se yksi kantava voima. Jonka avulla jaksoin. Myötäelän, välitän sinusta niin paljon. En oikein pysty kuin lähettämään rakkaat ajatukset.
En tiennyt.
tuttu_asia
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kantava voima voi olla hän myös tulevaisuudessa. Usein epäitsekkäät teot jäävät elämään. Sellaista ei kannata heittää hukkaan, ikinä.
Niin. Häneltä saanut paljon pyytämättä mitään. Jollain tapaa toivoisin että voisin enempi hänen hyväkseen jotain tehdä.
Sinä puolestasi ahdistat minua. Viime aikoina miettinyt elämää ja tullut jotenkin haikea fiilis...
Niin. Olenko se juuri minä vai joku muu. Irl voi ilmoittaa ahdistuksesta, ko. henkilölle suoraan. Musta tuntuu että haikea fiilis ei nyt oikein kuvaa asioita.
Niin mitä et tiennyt?
Autoin sinua mm. kertomalla mielenterveyspalvelu Mobilesta ja alkoholismin katkaisuhoitomahdollisuuksista...ja sinä per**leen pa**a..