lisää. Minulla on tässä vähän takas otettavaa.
Sano vaan jos haluut
Vieläköhaluatlisää
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
viinaa.
Muistetaan kun aika on, siihen asti kidutaan kunnes ei enää kiduta, kidutaan melko tyhjäst, siksi jotkin asiat ei unohdu.
Totta. Kun tarpeeksi kusipäiseen kohteluun joutuu se ei unohdu ja viha ei laannu ilman viinaa. Minäkin voisin siis ottaa. Mutta mulle kolme pulloo kossua heti suoraan! Tämä ei yhdellä helpota!
Minulle neljä.
Se on niin ettei rakkaus siedä kaltoinkohtelua, se on myös ettei siihen tartte laskea kaikkia mukaan, ottaen huomioon ettei mitää ihmeellistä aikoinaan edes tapahtunut saatana. Se on myös niin ettei rakkautta välttämättä löydy, miten pienestä voi syntyä niin suurt jatkuessaan, tietäähän se miten siinä käy.
Vanhoja juttuja. Silti ei ota hellittäkseen.
Näin on! Tää tuntuu kuin baaris istuisi juoma kädessä kiroamassa paskaa elämää ja kusipäisiä ihmisiä! Se viina puuttuu. Tartten kyllä nyrkkeilysäkinkin jotta en vihaisi vielä vuonna 2035!
Miksi vihaat? Suru on se tunne mikä on jäänyt.
Nyt ei sureta. Hiukan säällittää kohteen puolesta, koska vihani on voimakasta ja armotonta. Ei sääliä tunne.
pms ?
Taitaapi se sekin ajankohta nyt olla mutta vihan syyt on kyllä ihan juuri tulleita ja äkillisiä, hyvin pahoja ja laittomia sekä pyövelin eteen tietyn ihmisen vieviä. Puolustuksia ei ole. Tuomio on armoton.