Fennot melkein kuolleet sukupuuttoon

Sieltä noustiin pikkuhiljaa sisäsiittoisesti takaisin.
http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1431562066411.html
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eristäytyminen on siis fennolla jo geeneissä!

Äänestä

Iltasanomat: "Samankaltainen harveneminen tapahtui Afrikassa 100 000–200 000 vuotta sitten. Tutkijoiden arvion mukaan sillä voi olla yhteyttä nykyihmisen syntyyn."

Nykyihminen siis syntyi "harvenemisen" tuloksena. Sisäsiittoinen harveneminen olikin edistystä luova mekanismi kehityksessä apinasta ihmiseksi. Niinpä fennoissa näkyy vielä eri harvenemiskertojen vaikutus ihmisen muuttumisena aikaisempaa vaaleaihoisemmiksi, josta eurooppalaiset vielä äskettäin mekastivat muka kehityksen huippuna: arjalaisuutena. Vaaleat ihmiset valloittivat Euroopan ensimmäisinä jääkauden jälkeen. Onko fennojen vaaleus niin vanhaa perua?

Teorioita on hauska kehitellä annetuista alkujuurista, joista ei tiedä pitävätkö ne paikkansa. http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1431562066411.html

Äänestä
  • Fenno ai saa millään selityksellä paremmaksi kuin on.

    Äänestä

  • paremmaksiko kirjoitti:

    Fenno ai saa millään selityksellä paremmaksi kuin on.

    "Fenno ai saa millään selityksellä paremmaksi kuin on."

    Eikä svekoakaan! Eikä yleensäkään nykyihmistä.

    Äänestä

SISÄSIITTOISILLE rantahenkilöille on nytjo JOSSAINPÄIN EUROOPPAA LIIKENNEVALOTKIN :D

PS. Luin äsken semmoistakin, että homoilla on kriteerit!!! :D, HYVÄT on kriteerit, laatuvaatimukset, KUN pyllynreikä kelpaa seksiAKTIIN :D, KAAPISSAOLEVAT homot käyttävät KUULEMMA/LUIMMA MYÖSKIN NAISEN PYLLYNREIKÄÄ!!!, hyiiih ja yäääksss:(

Äänestä

Kun luin tuon propagandajutun, ARVASIN, että se löytyy tältä rastien epätoivoiselta sivulta. Kylläpä maailman älykkäintä, ystävällisintä ja luonnonkauneinta kansaa pelätään, sen huomaa kaukaa.

Äänestä
  • Kaikki muu on propagandaa, paitsi Talan kirjoittama historia.

    Äänestä

  • Talahistoria kirjoitti:

    Kaikki muu on propagandaa, paitsi Talan kirjoittama historia.

    Kaikki ruotsalaisnationalistinen historia on 120 % varmuudella propagandaa. Siinä minkäänlaista sortoa suomalaisia kohtaan ei ikinä ole ollut, mikä ei pidä 120 % varmuudella paikkaansa. Olen todellakin ymmärtänyt, etten voi edes luottaa enää muihin kuin suomalaisiin. Hienoa, suomalaiset, arvostan rehellisyyttänne!

    Äänestä

"Tämän geneettisen ”pullonkaulan” taustalla on suomalaisten määrän äkillinen harveneminen 10 000–20 000 vuotta sitten,"

------???

Eihän tuohon aikaan edes ollut ihmisiä Suomessa!

Äänestä

Suomalaiset ovat elinvoimainen ja terve kansa. Me olemme säilyneet huolimatta naapurikansojemme järjestelmällisestä sortamisesta.

Tutkimusten mukaan suomalaisten NYKYINEN geeniperimä on poikkeuksellisen monimuotoinen suhteessa väkilukuun. Tämä fakta unohtuu svekomedialta "jostain syystä" aina mainita.

Noita pullonkauloja oli varmasti monilla muillakin kansoilla kivikautena! Mutta jostain syystä vain suomalaiset mainitaan...

Äänestä

Koko euroopan väestön alkuperän voi jäljittää neljään naiseen alppien alueella. Pullonkaulaa kerrakseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OnSeSellainen kirjoitti:

Sieltä noustiin pikkuhiljaa sisäsiittoisesti takaisin.
http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1431562066411.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu