Media, vastapuolueet ja hallituskumppanit myöntävät että persut saivat maahanmuuttolinjojaan läpi. Sisällöltään tärkeitä. Vihreät jopa huomaavat että maahanmuutto ohjelmaan on persujen onnistunut piilottaa merkittäviäkin uudistuksia. Iltalehdet ja kumppanit kirjoittavat kuinka persut saivat kuin saivatkin läpi ajatuksiaan. ja muutoskia on tehty maahanmuuttolinjauksiin.
Sekös antipersua sapeettaa. Nyt vain nostamaan se leuka kengältä baaritiskille ja hörppimään sitä sossun tarjoamaa kaljaa. Sekin kun kohta antipersulta loppuu kun hallituskumppanit pistää köyhät pummit ruotuun!
Sekös antipersua sapeettaa. Nyt vain nostamaan se leuka kengältä baaritiskille ja hörppimään sitä sossun tarjoamaa kaljaa. Sekin kun kohta antipersulta loppuu kun hallituskumppanit pistää köyhät pummit ruotuun!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuntuu olevan tämä palstalle roikkuva häirikkö antipersuli sellaista "tasaisempaa" aivokäyrää omaavaa luokkaa, joka ei sitten tajua millään, ettei yksikään puolue saa hallitusneuvotteluissa kaikkia omia ajatuksiaan läpi, vaan ne ovat väkisinkinkin enemmän tai vähemmän kompromisseja. Siksi niitä kutsutaan "hallitusneuvotteluiksi" ;D
Edellistä hallitusta muodostettaessa nämä samat soiniWätykset riekkuivat kitalaki punaisena milloin kenenkin takinkäännöistä. Nyt on sitten yhtäkkiä muka valaistuttu ja huomattu, että kompromissit ovat poliittista realismia hallitusneuvotteluissa. No, Soini on ainakin ollut hyvin 'realistisena' viime päivät.
näytä nyt ne perpanssien saavutukset. joo on niitä maahanmuuttoa lisätään
Hauskaahan tästä tulee. Pian persut värkkäävät tukipaketteja Kreikalle ja ottavat avosylin kasvavan maahanmuuttajajoukon vastaan.
Mölinä ja käytäntö ovat eri asia - roskalehdet vetävät otsikkoja mistä vain -, mutta kuten toisessa avauksessa kirjoitettu, reilun vuoden päästä nähdään Persujen saavutukset.
Röhröhröhhöhöhhöhöö mamuja Suomeen!